Linia metra A w remoncie od czerwca do sierpnia

posted in: Rzymskie ABC | 4

Linia metra A Anagnina Battisitini to najważniejsza linia turystyczna Wiecznego Miasta. Jej opłakany stan techniczny zmusił w końcu włodarzy miasta do podjęcia decyzji o remoncie torów. Remont rozpoczął się 8 czerwca. Kto z Państwa planuje poruszanie się tą linią metra podczas letniego pobytu w Rzymie, powinien zapoznać się z harmonogramem remontu.

Oto plan prac:

 1. Odcinek Anagnina – Subaugusta zamknięty 22, 23 czerwca oraz 6,7,13 i 14 lipca
 2. Odcinek Anagnina – Colli Albani zamknięty 20 i 21 lipca
 3. Odcinek Anagnina – Termini zamknięty od 4 do 13 sierpnia
 4. Odcinek San Giovanni – Ottaviano zamknięty od 14 do 19 sierpnia
 5. Odcinek Termini – Battistini zamknięty od 20 do 25 sierpnia

Najbardziej uciążliwy będzie sierpień. Oczywiście miasto zapewni nawetki zastępcze, ale to kropla w morzu potrzeb, w praktyce pokryją może 10 % składu metra, więc awaryjnie kto planował poruszać się metrem A, powinien pomyśleć o alternatywnych trasach autobusami.

Polecam Państwu aplikację www.moovitapp.com, która ułatwi poruszanie się w mieście.

Nadal jest nieczynna stacja metra Barberini.

4 Responses

 1. Dorota

  Witam! Właśnie od 22.06.19 mamy w planie zwiedzanie Rzymu. Przylatujemy na lotnisko Ciampino i mamy zaplanowany dojazd autobusem ATRAL a nastepnie od metra stacji Anagnina do centrum. Czy w związku z zamknięciem początkowego odcinka metra szukać innego dojazdu? Czy liczyć na komunikację zastępczą?

 2. Dorota

  Witam! Bardzo dziękuję bardzo za informacje. Juz wróciliśmy z Rzymu i dojechaliśmy do centrum wg Pani podpowiedzi połączeniem Ciampino Airlink -Bus Atral do stacji Ciampino a następnie pociągiem do stacji Roma Termini.Jeśli ktoś nie zdąży wcześniej zarezerwować można kupić taki bilet w kasie na lotnisku ( niedostepny u kierowcy).Wracając trafiliśmy na strajk metra i ponownie musieliśmy zmienić plan dojazdu na lotnisko. Taki sam bilet łączony z Roma Termini do Ciampino Aeroporto można kupić na dworcu w automatch lini Trenitalia.Jeszcze raz dziekuję:)

  • Voice of Rome

   Świetnie sobie Pani poradziła pomimo strajku i remontów. Dotkęła Pani przez moment tego, z czym my tu borykamy się na co dzień, niestety, transport miejski strajkuje przynajmniej raz w miesiącu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *