Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – zwiedzanie gratis

posted in: Rzymskie ABC | 108

Po tygodniu muzeów od 5 do 10 marca, KOLOSEUM, FORUM ROMANUM I PALATYN – najbardziej oblegany włoski zabytek – będzie można zwiedzić bezpłatnie do końca 2019 roku w następujących terminach:

9/05 – czwartek

5/06 – środa

29/06 – sobota, święto Piotra i Pawła, patronów Rzymu

23/09 – poniedziałek, rocznica urodzin cesarza Augusta

4/10 – piątek

6/10 – pierwsza niedziela miesiąca

3/11 – pierwsza niedziela miesiąca

4/11 – poniedziałek

22/11 – piątek

1/12 – pierwsza niedziela miesiąca

18/12 – środa, Międzynarodowy Dzień Migrantów

Dodatkowo od września do marca w ostatni czwartek miesiąca ostatnie trzy godziny otwarcia obiektów będą bezpłatne.

UWAGA POSIADACZE KARTY ROMAPASS 48H I 72H!!!

Od 1 marca 2019 musicie zarezerwować wejście do Koloseum on-line, wybrać godzinę wstępu i zapłacić €2 za rezerwację, po czym udać się już na miejscu do kasy z rezerwacjami PRENOTATI, a następnie z kartą RomaPass do wejścia.

Oficjalna strona internetowa – https://parcocolosseo.it

108 Responses

 1. Kamila

  dzień dobry,
  dzięki Pani wskazówkom udało mi się kupić “darmowe” bilety do Galerii Borghese i chciałam zrobić to samo w tym wypadku, ale prześledziłam chyba wszystkie strony, linki i nie mogłam dotrzeć do informacji jak to zrobić. w jednym miejscu trafiłam tylko na krótką wzmiankę, że free entry jest without pre-sale. Czy to oznacza, że nie można sobie w żaden sposób zarezerwować (zagwarantować) wejścia i trzeba odstać swoje w kolejce?
  I jeszcze chciałam dopytać, czy dzień darmowego wejścia pozwala na wstęp do wszystkich miejsc, czy tylko np. do podstawowej części (do której by się weszło na “podstawowy” bilet)?
  dziękuję 🙂

  • Voice of Rome

   Pani Kamilo,
   Niestety, nie można, do Koloseum trzeba odstać swoje w kolejce. Najlepiej ustawić się rano w kolejce na Palatyn od Via di San Gregorio – najmniej oblegana. Podobnie w Muzeach Watykańskich. Nie prowadzą przedsprzedaży biletów, kiedy jest wejście gratis. Darmowy bilet upoważnia do wejścia do części objętej podstawowym biletem, ale to wszystko zależy od konkretnego muzeum. Niektóre obiekty umożliwiają również wejścia na organizowane wystawy. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Kamila

  serdecznie dziękuję,
  muszę się więc dobrze zastanowić czy darmowe wejście+ kolejka, czy jednak rezerwacja/kupno on-line i bez kolejki
  czas czy pieniądz 😉
  pozdrawiam i dziękuję za pomoc – Pani strona jest najbardziej pomocna ze wszystkich przeze mnie odwiedzonych!

 3. aga

  dzień dobry
  wybieram się do Rzymu w terminie 21-24.04.2019 czy podczas mojego pobytu wie Pani czy któreś muzea będą darmowe? Wiem że 21 kwietnia to dzień Rzymu. Czy będzie utrudniony dojazd z lotniska?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Zwykle 21 kwietnia w urodziny Rzymu wszystkie muzea miejskie są za darmo. Należą do nich m.in. Muzea Kapitolińskie, Hale Trajana czy Muzeum Rzymu – Palazzo Braschi w pobliżu Piazza Navona. Ponieważ w tym roku 21 kwietnia wypada również Wielkanoc, musimy poczekać na oficjalny komunikat dotyczący ich otwarcia. Proszę śledzić moją stronę. Komunikacja miejska będzie kursować jak w święta, więc kursów zdecydowanie mniej. Pozdrawiam.

 4. sylas

  Witam, nurtuje mnie jedna rzecz odnośnie wejścia do Koloseum, Palatynu i Forum Romanum. Bilet jest dwudniowy, ale czy można go kupić dajmy na to popołudniem jednego dnia żeby wejść następnego już bez kolejki do kas? Czy któreś z tych wejśc musi być pierwsze czy nie ma znaczenia od której atrakcji zaczniemy?

  • Voice of Rome

   Bilet jest dwudniowy, ale nie może go Pani kupić z wyprzedzeniem. W dniu zakupu musi Pani wejść albo do Koloseum, albo na Forum Romanum. Decyduje Pani, chociaż do Koloseum są zawsze kolejki, więc logiczne, że wejdzie Pani do Koloseum, jeśli zdecyduje się na kolejkę właśnie tam. Pozdrawiam.

 5. Magda

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wejścia do Koloseum, Palatynu i Forum z kartą Roma Pass 72h. Chciałabym, aby było to moje pierwsze darmowe wejście, ale prawdopodobnie jednego dnia nie zobaczę tych trzech atrakcji. W związku z tym, że czy jeżeli wejdę za darmo do Koloseum jednego dnia, w drugiego kontynuuję to wejście, to nadal zostaje mi darmowe wejście do drugiej atrakcji, czy wykorzystane wejście do Forum i Palatynu jest już traktowane jako drugie darmowe wejście z karty, mimo że teoretycznie bilet jest jeden? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Bilet do Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn jest traktowany jako jedno wejście, więc śmiało może Pani korzystać z drugiej atrakcji. Proszę pamiętać o obowiązkowej od 1 marca dla posiadaczy RomaPass rezerwacji wejścia do Koloseum on-line. Pozdrawiam.

 6. Magda

  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Właśnie dziś próbowałam zrobić rezerwację online ale ze strony Uni Credit, przez którą doknywana jest platność wyskakuje informacja o błędzie i to zarówno jak rezerwację próbowałam robić ja, jak i mąż, więc nie wiem czy to kwestia tego, że jest dzień wolny, czy jakiś błąd strony

  • Voice of Rome

   Proszę poczekać do jutra. Może rzeczywiście jakiś błąd strony.

 7. Magda

  Niestety, od rana próbuję i nadal wyskakuje ten sam błąd. Czy jest jakaś inna strona, z której jest możliwe dokonanie rezerwacji, czy podana https://www.coopculture.it/ jest oficjalną? Ewentualnie czy jest szansa dostać bilety po prostu stając w kolejce?

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Kolejki do Koloseum są ogromne, chyba że zmieni Pani kolejność – wykupi wcześnie bilet w kasach na Forum Romanum i Palatyn, zwiedzi je, a potem uda się do Koloseum. Pozdrawiam.

 8. Kasia

  Dobry wieczór. Właśnie planuję swój wyjazd do Rzymu. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy bilet kupiony na te trzy atrakcje upoważnia do wejścia do każdej z nich jeden raz? Czy tylko do dwóch z nich? Czyli np jak wejdę do Koloseum i Forum Romanum to już do Palatynu nie mogę wejść?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Bilet ten obejmuje dwa wejścia – jedno do Koloseum, a drugie na Forum Romanum i Palatyn razem. Jednego dnia może Pani zwiedzić Koloseum, drugiego Forum Romanum i Palatyn. Innej konfuguracji nie ma. Pozdrawiam.

 9. Magda

  Dziękuję. Na szczęście po długich próbach udało się zarezerwować wejście do Koloseum przez internet 🙂

 10. Katrin

  gdzie jest wejscie do koloseum z kartą roma pass i rezerwacją?

 11. Sylwester

  Byliśmy w zeszłym tygodniu i wszystkich z Roma Pass odsyłali do kasy na Palatyn. My kupowaliśmy bilety w kasie na Palatyn/Forum Romanum i dostaliśmy bilet z godzina do Koloseum. pani tłumaczyła, że muszą regulować ruch w Koloseum. Więc musieliśmy później wrócić do Forum.

  • Voice of Rome

   Wszystkich z RomaPass, którzy nie dokonali obowiązkowej od 1 marca 2019 rezerwacji on-line, o której pisałam. Gdyby Pani miała tę rezerwację, wybrałaby sobie sama godzinę wejścia, a tak, niestety, zadecydowano za Panią.

  • Voice of Rome

   Przepraszam Panie Sylwestrze za poprzedni komentarz, ale nie do końca zrozumiałam wiadomość. Myślałam, że Państwo również wchodzili z kartą RomaPass. Czyli turystom indywidualnym, którzy kupują bilet w danym dniu wyznaczają datę wejścia do Koloseum w tym samym dniu? Tego wcześniej nie było, szkoda, że oficjalnie o tym nie informują, część turystów pisła mi, że jest bałagan w kasach Koloseum, który rozpoczął się pewnie wraz z rezerwacją kart RomaPass. Dziękuję za informację i jeszcze raz przepraszam.

 12. Sylwester

  Proszę nie przepraszać, robi pani świetną robotę. Ale tak było, sugerując się informacjami chcieliśmy wpierw wejść do Forum Romanum a dostaliśmy bilet z konkretną godzina do Koloseum. Na szczęście odległość nie jest wielka ale minus jest taki, że po wyjściu z Koloseum musieliśmy już stać w kolejce do Palatynu. Kiedy kupowaliśmy bilety kolejka była minimalna. Jest trochę zamieszania traci się trochę czasu.

 13. Sylwester

  A jeszcze jedno – pod Koloseum ludzi bez biletów odsyłali do kasy na Forum, a wpuszczali tylko bilety z konkretną godziną. My byliśmy 1 Maja, może to ma znaczenie.

  • Voice of Rome

   Dziękuję za tę informację. Być może miało wpływ, bo Włochy miały za dużo świąt, skumulowało się wszystko od Wielkanocy poprzez 25 kwietnia i 1 maja, ale widać, że panuje tam chaos.

 14. Kasia

  Dzień dobry,
  wybieram się z rodziną do Rzymu w terminie 1-5 czerwca. Chciałam kupić bilety już teraz, np na 2 czerwca ale nie ma takiej możliwości. Zarówno 2 jak i 5 czerwca są wyłączone ze sprzedaży (na kalendarzu to “martwe” dni)
  Czy jest możliwe, że w tych dniach jest wejście wolne? Czy ma Pan wiedze jak wówczas wyglądają kolejki? Czy są dużo większe niż w każdy inny dzień czy “do przeżycia”?
  I jeszcze jedno, z postów powyżej zrozumiałam, że kupując bilet do Forum Romanum i Koloseum, nie mogę wejśc do obu obiektów jednego dnia, tylko dzień po dniu. Dobrze to zinterpretowałam? Czy można zarówno jednego dnia oba obiekty lub jak komu wygodniej w dwa osobne dni?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca przypada Święto Republiki Włoskiej i co roku odbywa się uroczysta parada na Via dei Fori Imperiali. Domyślam się, że Koloseum przynajmniej przez pół dnia ze względów technicznych i bezpieczeństwa będzie niedostępne dla zwiedzających, choć jeszcze oficjalnej informacji nie widziałam. 5 czerwca wstęp jest bezpłatny i trzeba ustawić się jak najszybciej w kolejce, najlepiej o 7 rano, bo potem tłumy. Bilet do Koloseum i na Forum Romanum oraz Palatyn jest ważny 2 dni i do tej pory każdy mógł sam zdecydować, kiedy chce odwiedzić wybrany obiekt. Ostatnio panuje tam jednak chaos. Po majowym weekendzie piszą mi turyści w kasach biletowych wyznaczano im godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia, tłumacząc się koniecznością kontrolowania ruchu turystycznego, czyli w praktyce trzeba najpierw odwiedzić Koloseum, a drugiego dnia Forum. Pozdrawiam.

   • Magdalena Franek

    Dzień dobry
    Kupiłam bilety do koloseum normalne i ulgowe jednak nie dostałam ich w formie pdf, tylko informacje mailowa ze takowa rezerwacja została zaakceptowana i najlepiej wydrukować bilety a jeśli nie doszedł pdf zwrócić się do nich jednakże po trzykrotnej próbie kontaktu mailowego nie dostałam żadnej informacji zwrotnej ;/ czy na podstawie samego maila wejdę do koloseum?

    • Voice of Rome

     Dzień dobry,
     Czy otrzymała Pani kod rezerwacji w mailu? Czy sprawdziła Pani spam?

 15. Judyta

  Dzień dobry
  zakupiłam online bilet do Koloseum, Palatyn i Forum Romanum na 27.05. I teraz moje pytanie. Czy 26.05 mogę już zwiedzić zabytki Forum i Palatynu a dopiero 27.05 Koloseum?? Bądź czy mogę 27.05 iść najpierw do Forum i Palatynu a o 16.10 do Koloseum. Ewentualnie czy jak mam wejście po 16 do Koloseum czy zdążę jednego dnia zobaczyc reszte zabytków ( F. R + P) i czy wogle takie wejście będzie możliwe .Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   26 nie, ponieważ na zakupie ma Pani datę i godzinę wejścia do Koloseum na 27 maja. Moim zdaniem może Pani śmiało iść na Forum Romanum i Palatyn, ale rano, jest tam sporo zwiedzania. Potem do Koloseum zgodnie z rezerwacją, ewentualnie zwiedzić Forum Romanum i Palatyn następnego dnia. Pozdrawiam.

 16. Natalia

  Dzień dobry,

  2 czerwca jest brak możliwości zakupu biletów – czy to oznacza, że wejście jest darmowe? Czy kupując bilet online na konkretną godzinę np 10:00 trzeba być dużo wcześniej pod Koloseum?

  Pozdrawiam,
  Natalia

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca jest Święto Republiki i uroczysta parada na Via dei Fori Imperiali, a to oznacza zamknięcie Koloseum na czas parady ze względów bezpieczeństwa, dlatego nie prowadzą sprzedaży internetowej tego dnia. Ile to potrwa, nie wiem, na pewno pojawi się taka informacja na ich stronie internetowej.
   Do Koloseum w przypadku rezerwacji on line należy przybyć minimum pół godziny wcześniej, aby wymienić voucher na bilet. Pozdrawiam.

 17. Marta

  Dzien dobry,
  Bede w Rzymie poczatkiem czerwca i zakupilam online bilety : Colosseum, Roman Forum and Palatine regular entrance + Colosseum english tour 45′ na 9:30 rano. Dostalam e-mail z numerem “order reference” ale bez biletow do druku. Zaznacze ze 2 bilety normalne, jeden ulgowy dla 19 latka i jeden free dla 11 latka. Czy dobrze rozumiem ze mimo zakupu na 9:30 musze sie udac do kasy by odebrac bilety dlatego ze mam jeden za darmo?
  Z gory dziekuje za pomoc.
  Marta

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Bilety, które zarezerwowała Pani on-line, nie są jeszcze prawdziwymi biletami. To voucher, z numerem rezerwacji, który musi Pani wymienić w kasach z rezerwacjami on-line. Proszę przyjść minimum pół godziny wcześniej. Uwaga! Mogą zażądać od Pani €2 za wejście dziecka na konkretną godzinę. Niestety, ostatnio panuje tam spory bałagan i trudno uzyskać jakiekolwiek wyjaśnienie, dlaczego tak robią, skoro darmowe wejście jest gwarantowane do 18 lat, ale proszę być przygotowanym. Pozdrawiam.

 18. ola

  Dzień dobry,
  pięknie Pani wszystko wyjaśnia, jestem pod wrażeniem. Mam i swoje pytanie, będę wdzięczna za odpowiedź. 5 czerwca jest darmowe wejście. W jakiej kasie trzeba się o tej 7 rano ustawić? Bo zrozumiałam, że jest ich kilka. Pozdrawiam, Ola

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Olu,
   W kasie dla turystów indywidualnych, rozpozna Pani bez trudu, wejście od Piazza del Colosseo. I jak najwcześniej, wtedy szybko Pani wejdzie i nie będzie zmuszona stać w dwugodzinnej kolejce. Pozdrawiam.

 19. Magda

  Próbuję zarezerwować 3 wejścia przez Roma Pass na 28 maja. Czy możliwe, że nie ma już możliwości rezerwacji w ogóle? Komunikat not avaiable pojawia się przy każdej godzinie. tylko jedno wejście na godzinę 10:10 🙁
  Czy bez rezerwacji będzie możliwe wejście na Roma Pass (pod odstaniu swojego w kolejce?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Podejrzewam, że już i 10.10 jest zajęta. Możliwe, liczba rezerwacji jest ograniczona. Musi udać się Pani do kas na Palatynie/Forum Romanum, tam wyznaczą Pani godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia, więc najlepiej udać się tam rano, żeby nie tracić dnia. Na oficjalnej stronie Romapass znajdzie Pani następującą informację:
   The tourists can reserve the entrance to the Coliseum on the day of the visit directly at the Roman Forum – Palatine tickets offices (upon availability), in this case the booking fee is free, the ticket offices will issue a free receipt with an admission time on the same day.

 20. Piotr

  Witam
  …mamy bilety i rezerwację do Koloseum na 17,30..Czy można od rana wpierw zwiedzić Palatyn i Forum Romanum a dopiero wieczorem pójść do Koloseum (to będzie ostatni dzień pobytu w Rzymie więc na drugi dzień Palatyn i Forum nie damy rady). Wyczytałem, że samo koloseum to godzina zwiedzania a palatyn i Forum to kolejne 2-3 godziny. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Oczywiście, że można, a nawet trzeba, jeśli to ostatni dzień pobytu. Najlepiej wejść rano na Forum Romanum i Palatyn, bo jest gdzie chodzić. Udanego pobytu. Pozdrawiam.

 21. Piotr

  Dziękuję za odpowiedź, która rodzi kolejne ptyanie, rezerwcja koloseum jest we wtorek o 17,30 bilety ważne są dwa dni,, to czy juz w poniedziałek mozemy zwiedzić forum i palatyn a koloseum we wtorek ??(dodam że kolosuem mamy opcje z wejściem na arene czyli koloseum z przewodnikiem). Pozdrawiam Piotr

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Dzień zakupu biletu jest pierwszym dniem zwiedzania, bo muszą Panu wydać ten bilet w kasach. Rezerwacja on-line to jedynie voucher.

 22. Łukasz

  Witam,
  mam kilka pytań jeśli chodzi o 2 czerwca. Czy w tym dniu jest możliwość darmowego zwiedzania Koloseum i Forum Romanum? Gdzieś przeczytałem, że Koloseum jest wtedy otwarte od 13:30, czy dotyczy to też Forum? I czy to znaczy, że kasy biletowe też są otwarte od tej godziny? (w kasach chyba trzeba pobrać te darmowe bilety). Z drugiej strony czy wie coś Pani już o defiladzie i Święcie Republiki? Może ciekawszy pomysłem w tym dniu będzie uczestnictwo właśnie w tych obchodach?
  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i przepraszam za lekki chaos w pytaniach 😉
  Pozdrawiam!

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca nie jest dniem darmowego wstępu. Koloseum i Forum Romanum będą zamknięte na czas defilady, ale otwarte po południu za normalną opłatą. Obchody rozpoczynają się od 9 rano, trzeba jednak przyjść wcześniej. Jeśli lubi Pan oglądać mundurowych, to jak najbardziej można obejrzeć defiladę wzdłuż Via dei Fori Imperiali. Wstęp gratis do Koloseum i na Forum Romanum będzie 5 czerwca. Pozdrawiam.

 23. Anna Szulczewska

  Dzień dobry, wybieram się do Rzymu 20-24 czerwca. Czy w te dni jakieś będzie można zobaczyć za darmo? 🙂

 24. Grzegorz

  Dzień dobry.
  Jesteśmy z Żoną obecnie w Rzymie i wyczytaliśmy o darmowym zwiedzaniu 5 czerwca. Szczerze mówiąc bardziej interesuje nas samo Forum Romanum. Wszędzie czytam o kasach w Koloseum i biletach do Koloseum i Forum Romanum. Czy jest możliwość uzyskania wstępu tylko na Forum Romanum. A jeśli tak to jak to zrobić? Czy wystarczy tylko stanąć w kolejce 5 czerwca czy muszę wcześniej coś rezerwować przez internet. Przepraszam być może za naiwne pytanie, ale chciałbym aby wszystko przebiegło według naszych planów, tym bardziej, że będzie to nasz ostatni dzień pobytu w Wiecznym Mieście.
  Pozdrawiam,

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   To jest jeden bilet wstępu, który obejmuje Koloseum i Forum Romanum/Palatyn. Proszę iść od razu do kas prowadzących na Forum Romanum, ustawić się w kolejkę około 7.30. Od soboty sę upały, dziś było parno, a zwiedzanie w samo południe to koszmar przy tych temperaturach. W kasach mogą Państwu wyznaczyć godzinę wstępu do Koloseum, ale jeśli nie chcą tam Państwo iść, to zostaną Państwo na Forum i Palatynie, ile chcą. Wejście na Forum Romanum przy Largo della Salara Vecchia 5/6 na wysokości Bazyliki św. Kosmy i Damiana. Miłego pobytu.

 25. Grzegorz

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem szalenie wdzięczny. Tak więc zrobimy. Pozdrawiamy wraz z Żoną!!!

 26. Kasia Siii

  Witam,
  Wybieram sie do Rzymu w dniach 15-20.06. Chaiałbym zakupić biety do Koloseum, Palatynu i Forum Romanum na oficjalnej stronie https://parcocolosseo.it. Niestety juz dzisiaj wszystkie godziny w dniach które spedzimy w Rzymie sa NOT AVAILABLE. Czy to oznacza ze nie mogę juz dokonać zakpu biletow online tylko na miejscu w kasach 🙁 ??

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Niestety tylko w kasach. Koloseum to najbardziej oblegany włoski zabytek, a do sprzedaży on-line wpuszczają niewielką pulę biletów. Z tego, co mi pokazuje system, pierwsze dostępne bilety on-line są dopiero we wrześniu. Moim zdaniem to obowiązkowa rejestracja on-line RomaPass doprowadziła do tej blokady. Proszę ustawić się rano w kolejkę do kas przy Forum Romanum, tam i tak wyznaczą Państwu godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia. Powodzenia!

 27. Inez

  Witam, mam pytanie. W trakcie naszego pobytu chcielibyśmy odwiedzić Koloseum 7.07 w niedzielę. Na oficjalnej stronie, którą Pani podaje oczywiście nie ma już żadnych dostępnych biletów na ten dzień co jak rozumiem oznacza stanie w kolejce na miejscu. W moich internetowych poszukiwaniach natknęłam się jednak jeszcze na taką stronę, nie wiem tylko na ile jest ona oficjalna/wiarygodna https://www.il-colosseo.it/pl/prenotazioni.php?id=1 usiłując jednak zakupić bilety według ich kalendarza nie możliwe jest wybranie 7.07. Czy jest szansa, że wstęp w ten dzień jest darmowy bądź też Koloseum i reszta są w ten dzień po prostu nieczynne czy strona jest najzwyczajniej na świecie niewiarygodna?

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Oficjalna strona Koloseum to https://parcocolosseo.it, która przekieruje Panią na ich jedynego autoryzowanego sprzedawcy http://www.coopculture.it, Wszelkie inne strony to strony komercyjne, a Koloseum nie ma z nimi nic wspólnego. Znam tę stronę, ale nie mogę wypowiadać się na temat jej wiarygodności, choć na pierwszy rzut oka widać, że należą do naciągaczy, bo z góry wstawiają ceny biletów do Koloseum tylko z video za €25, więc ja omijałybym ich z daleka. Prawdopodobnie wykupują pulę biletów po normalnej cenie, a sprzedają za podwójną cenę, tak jak to robi wiele agencji z biletami do Muzeów Watykańskich. Niestety, kolejka. Proszę iść wcześnie rano, około 7.30 do kas na Forum Romanum. Tam wyznaczą też Pani godzinę wejścia do Koloseum. Pozdrawiam serdecznie.

 28. Krop

  Witam…właśnie wróciliśmy z Rzymu…dlatego odpowiem na jedno pytanie zadane powyżej… Jeśli masz bilet do koloseum np na piątek, przypominam że bilet do Koloseum na palatyn i forum Romanum ważny jest dwa dni, więc jeśli rezerwację wejścia na kolosa masz np na piątek to ważność biletu zaczyna się też w piątek.. Czyli nie wejdziesz w czwartek wpierw na palatyn i forum a w piątek Koloseum.. Zacząć możesz dopiero od dnia rezerwacji na Koloseum… Przerobikismy to w praktyce rozmawiając na bramkach z osobami wpuszczajscymi na palatyn.. W czwartek nas nie mogli wpuścić.. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dziękuję za to wyjaśnienie, bo tylko zostało potwierdzone to, o czym wcześniej pisałam, a co wydawało mi się logiczne, data rezerwacji równoznaczna z datą pierwszego wejścia, bo muszą fizycznie wydrukować bilet. Rezerwacja internetowa to jedynie voucher. Nie dziwię się jednak, że tyle osób pyta, bo zmiany są od niedawna, od marca. Kiedyś wystarczyło zarezerwować bilet i samemu wybierało się dzień i godzinę wejścia. Niestety zbyt wiele osób zaczęło odwiedzać Koloseum i ze względów bezpieczeństwa zdecydowali się na te restrykcje i wyznaczanie godziny wejścia do Koloseum nawet osobom posiadającym RomaPass. Pozdrawiam.

 29. Izabela

  Witam, planuję zarezerwować wizytę w Koloseum na godziny popołudniowe. Czy jeśli od rana zdecyduję się na Forum i tam za pomocą Roma Pass odbiorę bilet to jak wygląda dalsza procedura? Z tym samym biletem zgłaszam się na konkretną godzinę do koloseum i staje w kolejce czy podchodzę do jakiegoś punku odbioru rezerwacji?

  Co muszę okazać aby nie odbili mi podwójnego wejścia, skoro wszystkie zabytki podlegają pod jednorazowe odbicie karty?

  Pozdrawiam.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Izo,
   Musi Pani udać się do kas na Palatynie, a tam wyznaczą Pani godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia. Od 1 marca również karta RomaPass musi być zarejestrowana. Regulują wejścia do Koloseum z powodów bezpieczeństwa. Od tego, jaką godzinę Pani wyznaczą zależy, czy wejdzie Pani na Forum tego samego dnia, jeśli wyznaczą Pani wejście po południu, nie będzie problemów z Forum rano. Pozdrawiam.

 30. Tomasz Kotłowski

  Witam serdecznie,

  Będę 2 lipca niestety tylko na 1 dzień w Rzymie. Zamierzam zwiedzić Colloseum i chiałem kupić bilety online lecz doczytałem, że pomimo wykupienia biletu na konkretną godzinę i tak trzeba ustawić się w kolejce do wejścia. Proszę o inoformację, czy faktycznie tak jest i z doświadczenia ile czasu stoi się w kolejce do wejścia z biletem na konkretną godzinę? Czy jest możliwe że jeśli np. mam bilet na 14:00 to może się zdarzyć że wejdę godzinę później?

  Pozdrawiam serdecznie
  Tomek

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Gdyby mnie Pan zapytał o Muzea Watykańskie, odpowiedziałabym na 100 % wejdzie Pan o 14.00. W Koloseum ostatnio panuje chaos i zdarzają się opóznienia związane raczej z kontrolą bezpieczeństwa. Proszę przyjść pół godziny wcześniej przed wyznaczoną godziną wejścia. Powodzenia.

 31. Piotr

  Witam serdecznie. 21 lipca mam zaplanowane zwiedzanie mi.n. Koloseum, ale z komentarzy powyżej widzę, że od 1 marca zrobił się niezły bałagan z biletami kupowanymi z kolejki. Zatem proszę mnie upewnić, czy gdybym 20 lipca w godzinach późno-popołudniowych (wtedy przyjeżdżam do Rzymu) próbował ustawić się w kolejce po bilety do Koloseum to zostanę “odesłany” do kas na Palatyn i tam wyznaczą mi godzinę zwiedzania Koloseum? Czy może stojąc w kolejce do Koloseum zakupię bilet i od razu będę mógł zwiedzić “Kolosa” 20.07, a F.R. i Palatyn w kolejny dzień czyli 21.07? Będę wdzięczny za wyjaśnienia i ewentualną poradę. Pozdrawiam serdecznie

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Powinien Pan iść od razu do kas Koloseum. Proszę pamiętać, że kasy są zamykane godzinę przed zamknięciem, Koloseum jest otwarte latem do 19.15, od 18.15 już Pan nie wejdzie. Pozdrawiam.

 32. Izabela

  A jeśli zarezerwują sobie wejście już teraz na konkretną godzinę to będzie ona obowiązywała, tak?

 33. Piotr

  Dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy o tej godzinie kolejki są długie (niektórzy piszą, że lepiej właśnie podejść w takich godzinach)? Pytam, bo jeżeli mam specjalnie wjeżdżać do centrum, a okaże się, że i tak trzeba będzie swoje “odstać” (powiedzmy 2 godziny) a do tego jeszcze nie wejść na teren zabytku to w takim razie chyba sobie podaruję. Pani ma doświadczenie i wiedzę “na bieżąco”, więc bardzo proszę o parę słów.

  • Voice of Rome

   Panie Piotrze,
   Nie ma reguły, jeżeli chodzi o kolejki. W tej chwili jest już sezon w pełni i są kolejki również po południu z uwagi na żary w ciągu dnia. Na Pana miejscu przełożyłabym tę wizytę na następny dzień, bo na wariackich papierach nie ma sensu wchodzić. Zrobiłabym sobie relaksujący spacer po najpiękniejszych placach centrum Rzymu i Zatybrze wieczorem. Latem jest urokliwe. Rano ustawi się Pan w kolejkę około 7.30 na Palatynie. Tam wyznaczą Panu wejście do Koloseum i może da Pan radę zobaczyć Forum i Palatyn przed południem. Pozdrawiam.

 34. Dorota

  Dobry wieczór,

  wykupiłam on line, na stronie https://parcocolosseo.it/en/visit/opening-times-and-tickets/, na 13 sierpnia na godzinę 12.55 bilety wejścia do Collosseum, Forum Romanum i Palatium. Zapłaciłam za 2 bilety dla dorosłych 12 Euro + 2 Euro jakiejś dopłaty (reservation fee). Łącznie 28 Euro. Chcę wejść tam również z 14 letnim synem, dla którego nie mogłam zakupić biletów, ponieważ wejście ma za darmo.
  Czy z takim wydrukowanym dokumentem muszę jeszcze stać w kolejce po bilety?
  Czy nie będzie problemu z wejściem dla syna?
  Kolejne pytanie to:
  czy mając te bilety mogę zwiedzić w pierwszej kolejności tego samego dnia Forum Romanum i Palatium czy muszę rozpocząć od zwiedzania Collosseum i dopiero potem Forum Romanum i Palatium? Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzieć dobry,
   Nie musi już Pani stać w kolejce. Idzie Pani do kasy z rezerwacjami i wydadzą bilet synowi za okazaniem jego dokumentu tożsamości i zapłaci Pani €2 za wejście dziecka o tej samej godzinie, takie mają zmiany od marca tego roku, bo osobom bez biletu godzinę wejścia wyznaczają oni. €2, które Pani zapłaciła wcześniej, to koszty rezerwacjo on-line od każdego biletu. Musi Pani zacząć zwiedzanie od Koloseum, a dopiero potem Forum Romanum i Palatyn. Radziłabym iść na Forum rano następnego dnia, zanim nadejdą żary. Pozdrawiam.

 35. Michał

  Dzień dobry,

  od 4-ego sierpnia będę przebywać w Rzymie. Niestety bilety do Koloseum/Forum Romanum/Palatyn w wybranych przeze mnie terminach są niedostępne. Natomiast 4-ego, pierwsza niedziela miesiąca można rezerwować bilety na wszystkie godziny. Czy tego dnia wstęp jest bezpłatny, a pomimo tego, żeby uniknąć kolejek można kupić bilety za nromalną cenę ?
  Jaka jest różnica w przypadku biletów FULL ENTRANCE i FULL TICKET, oba sa po 14 EUR ?

  Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Od 1 marca tego roku są zmiany i pierwsza niedziela miesiąca gratis jest tylko od pazdziernika do marca, więc 4 sierpnia zapłaci Pan za wstęp. Sprawdziłam system dziś rano, jest sporo biletów dostępnych 4 sierpnia. Full entrance to bilet dla osób indywidualnych z własnym przewodnikiem, full ticket – opcja dla wszystkich indywidualnych osób, a więc tu powinien Pan rezerwować. Cena taka sama, ponieważ przewodnicy nie płacą za wstęp. Niestety, mają tak skonstruowany system płatności, że cena wskakuje dopiero po wybraniu opcji.

   • Michał

    dziękuję za wyjaśnienie. Udało się kupić chyba bilety,a nie voucher. Na wydrukowanym bilecie jest kod kreskowy do skanowania. Jest też informacja, żeby udać się od raz u do kontroli dostępu. Tylko, teraz pytanie. Jako, że będziemy z dzieckiem to również możemy bezpośrednio z nim iść do bramki ?

    Pozdrawiam i dziękuję za wiele przydatnych informacji.

    • Voice of Rome

     Dobry wieczór,
     Procedura wejścia do Koloseum wygląda następująco:
     1. najpierw przechodzą Państwo przez bramki bezpieczeństwa razem z dzieckiem bez żadnej kolejki, bo już jest rezerwacja, którą pokażecie pracownikom,
     2. potem udają się do kas PRENOTAZIONI, gdzie kupią bilet dziecku za okazaniem dokumentu, nie wiem, czy ten bilet, o którym Pani mówi, już zastąpił pamiątkowy bilet, bo jeszcze niedawno wymieniali, podczas bezpłatnych wejść także wydają bilety, ale to już powiedzą Państwu na miejscu,
     3. jeszcze raz przechodzą Państwo przez bramki, tym razem z biletami i wchodzą na drugi poziom Koloseum, od którego rozpoczyna się właściwe zwiedzanie.
     Życzę udanego pobytu.

 36. Monika

  Witam,
  Zmierzamy właśnie w kierunku Rzymu 🙂 Planujemy spędzić w tym pięknym wiecznym mieście 3 dni.
  Czytając rożne fora, poradniki itp nieco już gubimy się w tym jak zabrać się za zwiedzanie Watykanu i Koloseum.
  Nie kupiliśmy na nic biletów wcześniej i trochę obawiamy się o nasze zwiedzanie 🙂
  Czy mogłabym poprosić Panią o kilka wskazówek praktycznych w poniższych kwestiach / pytaniach:
  Koloseum
  Sugeruje Pani, aby nie ustawiać się w kolejce po bilet przy Koloseum tylko odrazu udać się po zakup biletu do na Forum Romanum.
  1) Czy mogłaby Pani podać dokładny adres gdzie znajduje się ta kasa, abyśmy wpisali w nawigacje i dotarli sobie tam pieszo bez przygód?
  2) Czy w tej kasie kupimy bilet na zwiedzanie Koloseum + bilet na zwiedzanie Forum Romanum i Palatyn
  3) W zależności od tego jaką godzinę będziemy mieli wyznaczoną na wejście do Koloseum ile wcześniej mamy ustawić się do kolejki do wejścia – czy one są jakoś specjalne oznaczone – gdzie mamy się kierować ?
  Watykan – chcemy ambitnie wybrać się tam jutro tj. w niedziele.
  Chcemy zobaczyć tylko plac i bazylikę , ewentualnie wejść na kopułę i jeśli sie uda to zobaczyć Papieża podczas Anioł Pański.
  Mając na uwadze ten plan prosze o wskazówki :
  1) Czym dojedziemy do Watykanu ( mieszkać będziemy przy via Cilicia) ?
  2) O której sugeruje Pani tam być i od czego zacząć?
  3) Czy faktycznie jest opcja zobaczyć Ojca Świętego czy to jakaś osobna atrakcja do której trzeba znów odstać 2 h w kolejce :)?
  4) Wejście do Bazyliki – czy mężczyzna zostanie wpuszczony w koszuli i spodenkach przed kolano?
  5) Jeśli przetrwamy Watykan – to może ma Pani jakieś wskazówki co do pieszego powrotu gdzie się kierować?

  Wiem, że pytań dużo i przepraszam jeśli się powtarzam, a wątek był już poruszany.
  Pozdrawiam serdecznie
  Monika

  • Voice of Rome

   Szanowna Pani,
   Dlaczego napisała Pani tak pózno, wcześniej na pewno bym Pani doradziła. Nie jestem podłączona 24h na dobę. Weekend to czas dla rodziny, a poza tym są również wakacje. Mam nadzieję, że jakoś poradziliście sobie ze zwiedzaniem. Pozdrawiam.

 37. Daria

  Dzień dobry. Kupiłam dwa bilety (reduced tickets), ze zniżką dla obywateli UE poniżej 25 roku życia. Otrzymałam wiadomość e-mail z potwierdzeniem dokonania transakcji, jednakże w tym mailu brak było biletów w formie PDF do wydrukowania. Jedynie informacja, że należy się zgłosić z dokumentami potwierdzającymi prawo do ulgi. Czy w takim razie bilety również zostaną nam wydane dopiero w momencie potwierdzenia prawa do ulgi?
  Próbowałam skontaktować się ze stroną, na której zostały kupione bilety, ale odpowiedzi brak od półtora tygodnia.
  Serdecznie pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Otrzymała Pani voucher, który w kasach PRENOTAZIONI wymienią Pani na bilet. Z tym voucherem idzie Pani od razu do kontroli bezpieczeństwa już bez żadnej kolejki, ponieważ jest rezerwacja. Pozdrawiam.

   • Mateusz

    Dzień dobry,
    czy ten voucher (dla osób do 26) to po prostu ten e-mail od nich? Tzn wystarczy wydrukować e-mail i udać się do kas w celu wymiany na bilet?
    Pozdrawiam

    • Voice of Rome

     Dzień dobry,
     Co Pan ma na myśli, pisząc do 26, 26 lat? Po rezerwacji w emailu otrzyma Pan numer rezerwacji, wydrukuje Pan potwierdzenie i już bez kolejki pójdzie do kontroli bezpieczeństwa. W kasach wymienią voucher na bilet. Przypominam, że ulgowe bilety obowiązują do 25 roku życia. Pozdrawiam.

 38. Ewa

  Dzień dobry,
  1.Czy stając po południu w kolejce do kas po bilet – wyznaczają termin wejścia na Colosseum tylko tego danego dnia, czy można uzyskać rezerwację np. na kolejny dzień?
  2.Z większości tekstów wynika, że w kasie przy FR/P jest mniejsza kolejka. Czy jest jeszcze jakaś szczególna różnica w kasach FR/P a Colosseum? Czy w obu kasach otrzymam bilet z wyznaczoną godziną zwiedzania Colosseum?

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,

   Bilety w kasach wydają tylko na bieżący dzień, nie ma możliwości rezerwacji na kolejny dzień.
   Owszem w kasach na Forum jest zwykle mniejsza kolejka, ale od marca jest też wielki bałagan, ponieważ z powodów bezpieczeństwa także te kasy wyznaczają godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia. W zależności od tego, na którą wyznaczą Pani wejście do Koloseum, będzie Pani musiała zdecydować, kiedy wejść na Forum. Pozdrawiam.

 39. Paulina

  Dobry wieczór,
  Do kupna biletów omijających kolejkę do Muzeów Watykańskich online wymagana jest karta kredytowa..czy orientuje się Pani czy pokazując bilet na miejscu trzeba mieć ze sobą kartę kredytową w celu jej okazania?
  Czy bilety / voucher przychodzą na maila i trzeba je po porstu wydrukować i już są zapłacone?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie musi Pani pokazywać karty. Na email przyjdzie voucher, który zeskanuja Pani przy wejściu, a potem w kasach wymieni go Pani na bilet. Jeżeli któryś z uczestników ma zniżki, trzeba będzie pokazać dokument tożsamości. Pozdrawiam.

 40. Emilia

  Dzień dobry,
  Na oficjalnej stronie Koloseum jest napisane, że bilet tam oraz do Forum Romanum jest ważny godzinę… (Colosseum, Roman Forum And Palatine Regular Entrance, duration: 1 hour). Czy to w ogóle możliwe? Czy w takim razie może lepiej kupić bilet na miejscu w kolejce, żeby mieć nieograniczony czas?
  Będę wdzięczna za informację.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Strona, o której Pani mówi, to oficjalny sprzedawca biletów do Koloseum. Oficjalna strona Koloseum to https://parcocolosseo.it/en/. Coopculture podaje orientacyjny czas zwiedzania, nikt Pani nie wygoni po godzinie. Sama Pani się przekona, że po 1.5h chodzenia po Koloseum będzie miała Pani dość. Pozdrawiam serdecznie.

 41. Monika

  Dzień dobry,
  Mam pytanie odnośnie biletów ulgowych, czy osoba, która w grudniu tego roku kończy 18 lat, wejdzie do Koloseum za darmo i trzeba zapłacić tylko 2€ za rezerwacje godziny, czy już powinna mieć bilet dla młodzieży z UE za 4€? Bo na stronie jest informacja ze darmowe wejście jest do 17 roku życia, ale nie jest sprecyzowane czy liczy się faktyczna data urodzin, czy jedynie rok.
  Planujemy najpierw pójść do Forum Romanum, a następnie do Koloseum, czy w takiej sytuacji możemy wymienić vouchery na bilety w kasie przy Palatynie lub Forum Romanum? A jeśli przy Koloseum i ta osoba poniżej 18 r.ż. wchodzi za darmo, to jak wygląda sprawa z odbiorem biletu? Czy mamy pójść tam, gdzie się odbiera bilety z rezerwacji online, czy normalnie do kasy?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Na stronie jest informacja, że darmowe bilety są poniżej 18 roku życia, a to oznacza, że dzień 18 urodzin jest ostatnim dniem darmowego wejścia. Darmowych biletów nie można rezerwować on-line. Jeśli mają Państwo rezerwację on-line dla dorosłych, to pierwszym wejściem jest Koloseum i wtedy za bilety gratis płaci się 2euro w kasach. Jeśli chcą Państwo kupić bilety w kasach Forum i Palatynu, to też wyznaczą Państwu wejście do Koloseum tego samego dnia i na tej podstawie trzeba ułożyć sobie plan wejścia. Osoby poniżej 18 roku życia, jeśli nie wchodzą z innymi osobami w wykupioną rezerwacją, muszą stać w kolejce. Pozdrawiam.

 42. Natalia

  Dzien dobry,
  Wybieram się do Rzymu w terminie 25-27.09.2019 czy wie moze Pani czy podczas mojego pobytu któreś muzea będą darmowe?

 43. Natalia

  Czyli dobrze rozumiem, ze aktualnie zdecydowanie lepiej zarezerwowac bilet online, bo mozna go odebrac w kasie PRENOTAZIONI i nie czekac w kolejce?

 44. Ewa

  Witam,
  Chciałam zapytac o taką rzecz chociaz wczesniej juz poruszaną ale mam watpliwości.
  Jeżeli kupie on-line bilety do Koloseum na dany dzień i godzinę np. 17. 00 i jestem z 16 letnim synem który ma wstęp wolny to czy mogę odebrac bilety wcześniej albo w Forum Romanum albo Pallatyn i zwiedzić je wcześniej a potem pójść do Koloseum czy dopiero mogę zaczą o wyznaczonej godzinie w Koloseum a potem dopiero FR i P. ?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Godzina rezerwacji jest godziną wejścia, a Koloseum pierwszym obiektem zwiedzania, nie ma innej możliwości. W kasie wydadzą bilet synowi za dodatkową opłatą €2, ponieważ wchodzi o tej samej godzinie co Pani. Musi Pani okazać dowód tożsamości dziecka. Pozdrawiam.

 45. Tomek

  Dzień dobry , Kupiłem bilety on-line od coopculture.it na Sotterranei Visita italiano”Colosseo” . Dostałem e-mail z kodem rezerwacji ale biletów w formacie pdf. już nie ( niestety nie odpowiadają na moją prośbę o przesłanie biletów e-mailem – pisałem na [email protected] ale zero odzewu) . Rozumiem , że z numerem mojej rezerwacji mam zgłosić się do kasy PRENOTAZIONI – gdzie ona jest ? Czy najpierw mam przejść kontrole bezpieczeństwa wchodząc przez bramę wstępu dla turystów indywidualnych z pominięciem kolejki-linii ( które to jest wejście ) -pokazując e -mail z rezerwacją a kasa jest już na terenie Colosseo ? Ponieważ jest to wycieczka z przewodnikiem gdzie jest miejsce zbiórki , jak znajdę grupę ? Jest jakieś wyznaczone do tego miejsce ? Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Kod rezerwacji wystarczy, aby wejść. Kasy są wewnątrz Koloseum, tam poinformują Pana, gdzie jest spotkanie z przewodnikiem. Najpierw przechodzi Pan bramki bezpieczeństwa bez kolejki – wejście dla turystów indywidualnych – główne wejście, trudno go nie zauważyć. Pozdrawiam.

 46. Paweł

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie wejścia do Koloseum z 14 miesięcznym dzieckiem, czy w momencie kupna romapass musimy stać w kolejce żeby odebrać darmowy bilet dla syna? Czy z takim maluchem możemy bezpośrednio udać się do kasy z rezerwacjami – PRENOTATI?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Od 1 marca również posiadacze karty RomaPass muszą zarezerwować on-line wejście do Koloseum na konkretną godzinę. Jeśli Pan tego nie zrobi, na miejscu wyznaczą Panu godzinę wejścia, ale nie w kasach Koloseum, ale na Forum Romanum czy Palatynie. Jeśli ma Pan taką możliwość, proszę to zarezerwować przez internet, a wtedy już bez kolejki przechodzi Pan kontrolę i udaje się w kierunku kas. W okienku Prenotati wydadzą bilet dziecku. Pozdrawiam.

 47. Jasiek

  Witam,
  Zamierzamy zwiedzic Koloseum wraz z Forum Romanum i Palatynem 23 wrzesnia. Czytalem ze wtedy wstep jest darmowy. Mam pytanie, czy wtedy moge zamowic godzine wejscia przez internet czy musimy czekac w kolejce? Jezeli kolejka, to w ktorym miejscu najlepiej? I rozumiem, ze lepiej ustawic sie w niej jak najwczesniej? Myslelismy zeby pierwsze byc w Koloseum a pozniej w FR i P. Dziekuje i pozdrawiam!

  • Voice of Rome

   Dzieć dobry,
   Trzeba ustawić się w kolejce po bilety, najpózniej o 7,30, wtedy wejda Państwo bez problemów i długiego oczekiwania, w kasie do Koloseum. Pozdrawiam.

 48. Agata

  Dzień dobry!
  Kupiłam właśnie kartę Roma Pass i chciałam zarezerwować wstęp do Koloseum na stronie ecm.coopculture.it. Czy w takim razie powinnam kupić bilet za 2€, czyli reduced ticket individuals entrance? Uprzejmie proszę o podpowiedź 🙂

  Dziękuję i pozdrawiam,
  Agata

 49. Justyna

  Dzien dobry,
  wybieram się do Rzymu w dniach 19 -23.10.2019.
  Chciałabym odwiedzić Koloseum. Doczytałam sie, że warto na tak dłuzszy pobyt wykupic RomaPass 72h.
  Gdy chciałam wykupic bilety online, wyskoczyła mi informacja, że w miesiącu pazdzierniku nie można dokonac rezerwacji online.
  czy słyszala Pani coś o tym, żeby koloseum było wtedy nieczynne?
  Z góry dziękuje za udzielone informacje 🙂
  Pozdrawiam,
  Justyna

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Justyno,
   Na jakiej stronie próbowała Pani kupić bilety, na oficjalnej stronie Koloseum coopculture.it jest ich mnóstwo w wybranym przez Panią terminie.

 50. Marek

  Witam
  w jaki sposób powinienem “kupić” bilet dla dziecka poniżej 18 lat (jest darmowy). Jednocześnie kupuję 2 bilety dla dorosłych.
  Chcę kupić bilety normalne (12€). Co powinienem wybrać przy realizacji zakupu na stronie coopculture by od razu mieć bilet/potwierdzenie darmowego wejścia dla dziecka? Chyba, że muszę udać się do któreś z kas by otrzymać darmową wejściówkę.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie ma sprzedaży biletów dla dzieci on-line. Wydadzą je Państwu w kasach po przejściu kontroli. Proszę zabrać ze sobą dokumenty tożsamości dzieci. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *