Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – zwiedzanie gratis

posted in: Rzymskie ABC | 68

Po tygodniu muzeów od 5 do 10 marca, KOLOSEUM, FORUM ROMANUM I PALATYN – najbardziej oblegany włoski zabytek – będzie można zwiedzić bezpłatnie do końca 2019 roku w następujących terminach:

9/05 – czwartek

5/06 – środa

29/06 – sobota, święto Piotra i Pawła, patronów Rzymu

23/09 – poniedziałek, rocznica urodzin cesarza Augusta

4/10 – piątek

6/10 – pierwsza niedziela miesiąca

3/11 – pierwsza niedziela miesiąca

4/11 – poniedziałek

22/11 – piątek

1/12 – pierwsza niedziela miesiąca

18/12 – środa, Międzynarodowy Dzień Migrantów

Dodatkowo od września do marca w ostatni czwartek miesiąca ostatnie trzy godziny otwarcia obiektów będą bezpłatne.

UWAGA POSIADACZE KARTY ROMAPASS 48H I 72H!!!

Od 1 marca 2019 musicie zarezerwować wejście do Koloseum on-line, wybrać godzinę wstępu i zapłacić €2 za rezerwację, po czym udać się już na miejscu do kasy z rezerwacjami PRENOTATI, a następnie z kartą RomaPass do wejścia.

Oficjalna strona internetowa – https://parcocolosseo.it

68 Responses

 1. Kamila

  dzień dobry,
  dzięki Pani wskazówkom udało mi się kupić “darmowe” bilety do Galerii Borghese i chciałam zrobić to samo w tym wypadku, ale prześledziłam chyba wszystkie strony, linki i nie mogłam dotrzeć do informacji jak to zrobić. w jednym miejscu trafiłam tylko na krótką wzmiankę, że free entry jest without pre-sale. Czy to oznacza, że nie można sobie w żaden sposób zarezerwować (zagwarantować) wejścia i trzeba odstać swoje w kolejce?
  I jeszcze chciałam dopytać, czy dzień darmowego wejścia pozwala na wstęp do wszystkich miejsc, czy tylko np. do podstawowej części (do której by się weszło na “podstawowy” bilet)?
  dziękuję 🙂

  • Voice of Rome

   Pani Kamilo,
   Niestety, nie można, do Koloseum trzeba odstać swoje w kolejce. Najlepiej ustawić się rano w kolejce na Palatyn od Via di San Gregorio – najmniej oblegana. Podobnie w Muzeach Watykańskich. Nie prowadzą przedsprzedaży biletów, kiedy jest wejście gratis. Darmowy bilet upoważnia do wejścia do części objętej podstawowym biletem, ale to wszystko zależy od konkretnego muzeum. Niektóre obiekty umożliwiają również wejścia na organizowane wystawy. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Kamila

  serdecznie dziękuję,
  muszę się więc dobrze zastanowić czy darmowe wejście+ kolejka, czy jednak rezerwacja/kupno on-line i bez kolejki
  czas czy pieniądz 😉
  pozdrawiam i dziękuję za pomoc – Pani strona jest najbardziej pomocna ze wszystkich przeze mnie odwiedzonych!

 3. aga

  dzień dobry
  wybieram się do Rzymu w terminie 21-24.04.2019 czy podczas mojego pobytu wie Pani czy któreś muzea będą darmowe? Wiem że 21 kwietnia to dzień Rzymu. Czy będzie utrudniony dojazd z lotniska?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Zwykle 21 kwietnia w urodziny Rzymu wszystkie muzea miejskie są za darmo. Należą do nich m.in. Muzea Kapitolińskie, Hale Trajana czy Muzeum Rzymu – Palazzo Braschi w pobliżu Piazza Navona. Ponieważ w tym roku 21 kwietnia wypada również Wielkanoc, musimy poczekać na oficjalny komunikat dotyczący ich otwarcia. Proszę śledzić moją stronę. Komunikacja miejska będzie kursować jak w święta, więc kursów zdecydowanie mniej. Pozdrawiam.

 4. sylas

  Witam, nurtuje mnie jedna rzecz odnośnie wejścia do Koloseum, Palatynu i Forum Romanum. Bilet jest dwudniowy, ale czy można go kupić dajmy na to popołudniem jednego dnia żeby wejść następnego już bez kolejki do kas? Czy któreś z tych wejśc musi być pierwsze czy nie ma znaczenia od której atrakcji zaczniemy?

  • Voice of Rome

   Bilet jest dwudniowy, ale nie może go Pani kupić z wyprzedzeniem. W dniu zakupu musi Pani wejść albo do Koloseum, albo na Forum Romanum. Decyduje Pani, chociaż do Koloseum są zawsze kolejki, więc logiczne, że wejdzie Pani do Koloseum, jeśli zdecyduje się na kolejkę właśnie tam. Pozdrawiam.

 5. Magda

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wejścia do Koloseum, Palatynu i Forum z kartą Roma Pass 72h. Chciałabym, aby było to moje pierwsze darmowe wejście, ale prawdopodobnie jednego dnia nie zobaczę tych trzech atrakcji. W związku z tym, że czy jeżeli wejdę za darmo do Koloseum jednego dnia, w drugiego kontynuuję to wejście, to nadal zostaje mi darmowe wejście do drugiej atrakcji, czy wykorzystane wejście do Forum i Palatynu jest już traktowane jako drugie darmowe wejście z karty, mimo że teoretycznie bilet jest jeden? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Bilet do Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn jest traktowany jako jedno wejście, więc śmiało może Pani korzystać z drugiej atrakcji. Proszę pamiętać o obowiązkowej od 1 marca dla posiadaczy RomaPass rezerwacji wejścia do Koloseum on-line. Pozdrawiam.

 6. Magda

  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Właśnie dziś próbowałam zrobić rezerwację online ale ze strony Uni Credit, przez którą doknywana jest platność wyskakuje informacja o błędzie i to zarówno jak rezerwację próbowałam robić ja, jak i mąż, więc nie wiem czy to kwestia tego, że jest dzień wolny, czy jakiś błąd strony

  • Voice of Rome

   Proszę poczekać do jutra. Może rzeczywiście jakiś błąd strony.

 7. Magda

  Niestety, od rana próbuję i nadal wyskakuje ten sam błąd. Czy jest jakaś inna strona, z której jest możliwe dokonanie rezerwacji, czy podana https://www.coopculture.it/ jest oficjalną? Ewentualnie czy jest szansa dostać bilety po prostu stając w kolejce?

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Kolejki do Koloseum są ogromne, chyba że zmieni Pani kolejność – wykupi wcześnie bilet w kasach na Forum Romanum i Palatyn, zwiedzi je, a potem uda się do Koloseum. Pozdrawiam.

 8. Kasia

  Dobry wieczór. Właśnie planuję swój wyjazd do Rzymu. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy bilet kupiony na te trzy atrakcje upoważnia do wejścia do każdej z nich jeden raz? Czy tylko do dwóch z nich? Czyli np jak wejdę do Koloseum i Forum Romanum to już do Palatynu nie mogę wejść?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Bilet ten obejmuje dwa wejścia – jedno do Koloseum, a drugie na Forum Romanum i Palatyn razem. Jednego dnia może Pani zwiedzić Koloseum, drugiego Forum Romanum i Palatyn. Innej konfuguracji nie ma. Pozdrawiam.

 9. Magda

  Dziękuję. Na szczęście po długich próbach udało się zarezerwować wejście do Koloseum przez internet 🙂

 10. Katrin

  gdzie jest wejscie do koloseum z kartą roma pass i rezerwacją?

 11. Sylwester

  Byliśmy w zeszłym tygodniu i wszystkich z Roma Pass odsyłali do kasy na Palatyn. My kupowaliśmy bilety w kasie na Palatyn/Forum Romanum i dostaliśmy bilet z godzina do Koloseum. pani tłumaczyła, że muszą regulować ruch w Koloseum. Więc musieliśmy później wrócić do Forum.

  • Voice of Rome

   Wszystkich z RomaPass, którzy nie dokonali obowiązkowej od 1 marca 2019 rezerwacji on-line, o której pisałam. Gdyby Pani miała tę rezerwację, wybrałaby sobie sama godzinę wejścia, a tak, niestety, zadecydowano za Panią.

  • Voice of Rome

   Przepraszam Panie Sylwestrze za poprzedni komentarz, ale nie do końca zrozumiałam wiadomość. Myślałam, że Państwo również wchodzili z kartą RomaPass. Czyli turystom indywidualnym, którzy kupują bilet w danym dniu wyznaczają datę wejścia do Koloseum w tym samym dniu? Tego wcześniej nie było, szkoda, że oficjalnie o tym nie informują, część turystów pisła mi, że jest bałagan w kasach Koloseum, który rozpoczął się pewnie wraz z rezerwacją kart RomaPass. Dziękuję za informację i jeszcze raz przepraszam.

 12. Sylwester

  Proszę nie przepraszać, robi pani świetną robotę. Ale tak było, sugerując się informacjami chcieliśmy wpierw wejść do Forum Romanum a dostaliśmy bilet z konkretną godzina do Koloseum. Na szczęście odległość nie jest wielka ale minus jest taki, że po wyjściu z Koloseum musieliśmy już stać w kolejce do Palatynu. Kiedy kupowaliśmy bilety kolejka była minimalna. Jest trochę zamieszania traci się trochę czasu.

 13. Sylwester

  A jeszcze jedno – pod Koloseum ludzi bez biletów odsyłali do kasy na Forum, a wpuszczali tylko bilety z konkretną godziną. My byliśmy 1 Maja, może to ma znaczenie.

  • Voice of Rome

   Dziękuję za tę informację. Być może miało wpływ, bo Włochy miały za dużo świąt, skumulowało się wszystko od Wielkanocy poprzez 25 kwietnia i 1 maja, ale widać, że panuje tam chaos.

 14. Kasia

  Dzień dobry,
  wybieram się z rodziną do Rzymu w terminie 1-5 czerwca. Chciałam kupić bilety już teraz, np na 2 czerwca ale nie ma takiej możliwości. Zarówno 2 jak i 5 czerwca są wyłączone ze sprzedaży (na kalendarzu to “martwe” dni)
  Czy jest możliwe, że w tych dniach jest wejście wolne? Czy ma Pan wiedze jak wówczas wyglądają kolejki? Czy są dużo większe niż w każdy inny dzień czy “do przeżycia”?
  I jeszcze jedno, z postów powyżej zrozumiałam, że kupując bilet do Forum Romanum i Koloseum, nie mogę wejśc do obu obiektów jednego dnia, tylko dzień po dniu. Dobrze to zinterpretowałam? Czy można zarówno jednego dnia oba obiekty lub jak komu wygodniej w dwa osobne dni?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca przypada Święto Republiki Włoskiej i co roku odbywa się uroczysta parada na Via dei Fori Imperiali. Domyślam się, że Koloseum przynajmniej przez pół dnia ze względów technicznych i bezpieczeństwa będzie niedostępne dla zwiedzających, choć jeszcze oficjalnej informacji nie widziałam. 5 czerwca wstęp jest bezpłatny i trzeba ustawić się jak najszybciej w kolejce, najlepiej o 7 rano, bo potem tłumy. Bilet do Koloseum i na Forum Romanum oraz Palatyn jest ważny 2 dni i do tej pory każdy mógł sam zdecydować, kiedy chce odwiedzić wybrany obiekt. Ostatnio panuje tam jednak chaos. Po majowym weekendzie piszą mi turyści w kasach biletowych wyznaczano im godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia, tłumacząc się koniecznością kontrolowania ruchu turystycznego, czyli w praktyce trzeba najpierw odwiedzić Koloseum, a drugiego dnia Forum. Pozdrawiam.

 15. Judyta

  Dzień dobry
  zakupiłam online bilet do Koloseum, Palatyn i Forum Romanum na 27.05. I teraz moje pytanie. Czy 26.05 mogę już zwiedzić zabytki Forum i Palatynu a dopiero 27.05 Koloseum?? Bądź czy mogę 27.05 iść najpierw do Forum i Palatynu a o 16.10 do Koloseum. Ewentualnie czy jak mam wejście po 16 do Koloseum czy zdążę jednego dnia zobaczyc reszte zabytków ( F. R + P) i czy wogle takie wejście będzie możliwe .Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   26 nie, ponieważ na zakupie ma Pani datę i godzinę wejścia do Koloseum na 27 maja. Moim zdaniem może Pani śmiało iść na Forum Romanum i Palatyn, ale rano, jest tam sporo zwiedzania. Potem do Koloseum zgodnie z rezerwacją, ewentualnie zwiedzić Forum Romanum i Palatyn następnego dnia. Pozdrawiam.

 16. Natalia

  Dzień dobry,

  2 czerwca jest brak możliwości zakupu biletów – czy to oznacza, że wejście jest darmowe? Czy kupując bilet online na konkretną godzinę np 10:00 trzeba być dużo wcześniej pod Koloseum?

  Pozdrawiam,
  Natalia

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca jest Święto Republiki i uroczysta parada na Via dei Fori Imperiali, a to oznacza zamknięcie Koloseum na czas parady ze względów bezpieczeństwa, dlatego nie prowadzą sprzedaży internetowej tego dnia. Ile to potrwa, nie wiem, na pewno pojawi się taka informacja na ich stronie internetowej.
   Do Koloseum w przypadku rezerwacji on line należy przybyć minimum pół godziny wcześniej, aby wymienić voucher na bilet. Pozdrawiam.

 17. Marta

  Dzien dobry,
  Bede w Rzymie poczatkiem czerwca i zakupilam online bilety : Colosseum, Roman Forum and Palatine regular entrance + Colosseum english tour 45′ na 9:30 rano. Dostalam e-mail z numerem “order reference” ale bez biletow do druku. Zaznacze ze 2 bilety normalne, jeden ulgowy dla 19 latka i jeden free dla 11 latka. Czy dobrze rozumiem ze mimo zakupu na 9:30 musze sie udac do kasy by odebrac bilety dlatego ze mam jeden za darmo?
  Z gory dziekuje za pomoc.
  Marta

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Bilety, które zarezerwowała Pani on-line, nie są jeszcze prawdziwymi biletami. To voucher, z numerem rezerwacji, który musi Pani wymienić w kasach z rezerwacjami on-line. Proszę przyjść minimum pół godziny wcześniej. Uwaga! Mogą zażądać od Pani €2 za wejście dziecka na konkretną godzinę. Niestety, ostatnio panuje tam spory bałagan i trudno uzyskać jakiekolwiek wyjaśnienie, dlaczego tak robią, skoro darmowe wejście jest gwarantowane do 18 lat, ale proszę być przygotowanym. Pozdrawiam.

 18. ola

  Dzień dobry,
  pięknie Pani wszystko wyjaśnia, jestem pod wrażeniem. Mam i swoje pytanie, będę wdzięczna za odpowiedź. 5 czerwca jest darmowe wejście. W jakiej kasie trzeba się o tej 7 rano ustawić? Bo zrozumiałam, że jest ich kilka. Pozdrawiam, Ola

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Olu,
   W kasie dla turystów indywidualnych, rozpozna Pani bez trudu, wejście od Piazza del Colosseo. I jak najwcześniej, wtedy szybko Pani wejdzie i nie będzie zmuszona stać w dwugodzinnej kolejce. Pozdrawiam.

 19. Magda

  Próbuję zarezerwować 3 wejścia przez Roma Pass na 28 maja. Czy możliwe, że nie ma już możliwości rezerwacji w ogóle? Komunikat not avaiable pojawia się przy każdej godzinie. tylko jedno wejście na godzinę 10:10 🙁
  Czy bez rezerwacji będzie możliwe wejście na Roma Pass (pod odstaniu swojego w kolejce?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Podejrzewam, że już i 10.10 jest zajęta. Możliwe, liczba rezerwacji jest ograniczona. Musi udać się Pani do kas na Palatynie/Forum Romanum, tam wyznaczą Pani godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia, więc najlepiej udać się tam rano, żeby nie tracić dnia. Na oficjalnej stronie Romapass znajdzie Pani następującą informację:
   The tourists can reserve the entrance to the Coliseum on the day of the visit directly at the Roman Forum – Palatine tickets offices (upon availability), in this case the booking fee is free, the ticket offices will issue a free receipt with an admission time on the same day.

 20. Piotr

  Witam
  …mamy bilety i rezerwację do Koloseum na 17,30..Czy można od rana wpierw zwiedzić Palatyn i Forum Romanum a dopiero wieczorem pójść do Koloseum (to będzie ostatni dzień pobytu w Rzymie więc na drugi dzień Palatyn i Forum nie damy rady). Wyczytałem, że samo koloseum to godzina zwiedzania a palatyn i Forum to kolejne 2-3 godziny. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Oczywiście, że można, a nawet trzeba, jeśli to ostatni dzień pobytu. Najlepiej wejść rano na Forum Romanum i Palatyn, bo jest gdzie chodzić. Udanego pobytu. Pozdrawiam.

 21. Piotr

  Dziękuję za odpowiedź, która rodzi kolejne ptyanie, rezerwcja koloseum jest we wtorek o 17,30 bilety ważne są dwa dni,, to czy juz w poniedziałek mozemy zwiedzić forum i palatyn a koloseum we wtorek ??(dodam że kolosuem mamy opcje z wejściem na arene czyli koloseum z przewodnikiem). Pozdrawiam Piotr

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Dzień zakupu biletu jest pierwszym dniem zwiedzania, bo muszą Panu wydać ten bilet w kasach. Rezerwacja on-line to jedynie voucher.

 22. Łukasz

  Witam,
  mam kilka pytań jeśli chodzi o 2 czerwca. Czy w tym dniu jest możliwość darmowego zwiedzania Koloseum i Forum Romanum? Gdzieś przeczytałem, że Koloseum jest wtedy otwarte od 13:30, czy dotyczy to też Forum? I czy to znaczy, że kasy biletowe też są otwarte od tej godziny? (w kasach chyba trzeba pobrać te darmowe bilety). Z drugiej strony czy wie coś Pani już o defiladzie i Święcie Republiki? Może ciekawszy pomysłem w tym dniu będzie uczestnictwo właśnie w tych obchodach?
  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i przepraszam za lekki chaos w pytaniach 😉
  Pozdrawiam!

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca nie jest dniem darmowego wstępu. Koloseum i Forum Romanum będą zamknięte na czas defilady, ale otwarte po południu za normalną opłatą. Obchody rozpoczynają się od 9 rano, trzeba jednak przyjść wcześniej. Jeśli lubi Pan oglądać mundurowych, to jak najbardziej można obejrzeć defiladę wzdłuż Via dei Fori Imperiali. Wstęp gratis do Koloseum i na Forum Romanum będzie 5 czerwca. Pozdrawiam.

 23. Anna Szulczewska

  Dzień dobry, wybieram się do Rzymu 20-24 czerwca. Czy w te dni jakieś będzie można zobaczyć za darmo? 🙂

 24. Grzegorz

  Dzień dobry.
  Jesteśmy z Żoną obecnie w Rzymie i wyczytaliśmy o darmowym zwiedzaniu 5 czerwca. Szczerze mówiąc bardziej interesuje nas samo Forum Romanum. Wszędzie czytam o kasach w Koloseum i biletach do Koloseum i Forum Romanum. Czy jest możliwość uzyskania wstępu tylko na Forum Romanum. A jeśli tak to jak to zrobić? Czy wystarczy tylko stanąć w kolejce 5 czerwca czy muszę wcześniej coś rezerwować przez internet. Przepraszam być może za naiwne pytanie, ale chciałbym aby wszystko przebiegło według naszych planów, tym bardziej, że będzie to nasz ostatni dzień pobytu w Wiecznym Mieście.
  Pozdrawiam,

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   To jest jeden bilet wstępu, który obejmuje Koloseum i Forum Romanum/Palatyn. Proszę iść od razu do kas prowadzących na Forum Romanum, ustawić się w kolejkę około 7.30. Od soboty sę upały, dziś było parno, a zwiedzanie w samo południe to koszmar przy tych temperaturach. W kasach mogą Państwu wyznaczyć godzinę wstępu do Koloseum, ale jeśli nie chcą tam Państwo iść, to zostaną Państwo na Forum i Palatynie, ile chcą. Wejście na Forum Romanum przy Largo della Salara Vecchia 5/6 na wysokości Bazyliki św. Kosmy i Damiana. Miłego pobytu.

 25. Grzegorz

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem szalenie wdzięczny. Tak więc zrobimy. Pozdrawiamy wraz z Żoną!!!

 26. Kasia Siii

  Witam,
  Wybieram sie do Rzymu w dniach 15-20.06. Chaiałbym zakupić biety do Koloseum, Palatynu i Forum Romanum na oficjalnej stronie https://parcocolosseo.it. Niestety juz dzisiaj wszystkie godziny w dniach które spedzimy w Rzymie sa NOT AVAILABLE. Czy to oznacza ze nie mogę juz dokonać zakpu biletow online tylko na miejscu w kasach 🙁 ??

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Niestety tylko w kasach. Koloseum to najbardziej oblegany włoski zabytek, a do sprzedaży on-line wpuszczają niewielką pulę biletów. Z tego, co mi pokazuje system, pierwsze dostępne bilety on-line są dopiero we wrześniu. Moim zdaniem to obowiązkowa rejestracja on-line RomaPass doprowadziła do tej blokady. Proszę ustawić się rano w kolejkę do kas przy Forum Romanum, tam i tak wyznaczą Państwu godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia. Powodzenia!

 27. Inez

  Witam, mam pytanie. W trakcie naszego pobytu chcielibyśmy odwiedzić Koloseum 7.07 w niedzielę. Na oficjalnej stronie, którą Pani podaje oczywiście nie ma już żadnych dostępnych biletów na ten dzień co jak rozumiem oznacza stanie w kolejce na miejscu. W moich internetowych poszukiwaniach natknęłam się jednak jeszcze na taką stronę, nie wiem tylko na ile jest ona oficjalna/wiarygodna https://www.il-colosseo.it/pl/prenotazioni.php?id=1 usiłując jednak zakupić bilety według ich kalendarza nie możliwe jest wybranie 7.07. Czy jest szansa, że wstęp w ten dzień jest darmowy bądź też Koloseum i reszta są w ten dzień po prostu nieczynne czy strona jest najzwyczajniej na świecie niewiarygodna?

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Oficjalna strona Koloseum to https://parcocolosseo.it, która przekieruje Panią na ich jedynego autoryzowanego sprzedawcy http://www.coopculture.it, Wszelkie inne strony to strony komercyjne, a Koloseum nie ma z nimi nic wspólnego. Znam tę stronę, ale nie mogę wypowiadać się na temat jej wiarygodności, choć na pierwszy rzut oka widać, że należą do naciągaczy, bo z góry wstawiają ceny biletów do Koloseum tylko z video za €25, więc ja omijałybym ich z daleka. Prawdopodobnie wykupują pulę biletów po normalnej cenie, a sprzedają za podwójną cenę, tak jak to robi wiele agencji z biletami do Muzeów Watykańskich. Niestety, kolejka. Proszę iść wcześnie rano, około 7.30 do kas na Forum Romanum. Tam wyznaczą też Pani godzinę wejścia do Koloseum. Pozdrawiam serdecznie.

 28. Krop

  Witam…właśnie wróciliśmy z Rzymu…dlatego odpowiem na jedno pytanie zadane powyżej… Jeśli masz bilet do koloseum np na piątek, przypominam że bilet do Koloseum na palatyn i forum Romanum ważny jest dwa dni, więc jeśli rezerwację wejścia na kolosa masz np na piątek to ważność biletu zaczyna się też w piątek.. Czyli nie wejdziesz w czwartek wpierw na palatyn i forum a w piątek Koloseum.. Zacząć możesz dopiero od dnia rezerwacji na Koloseum… Przerobikismy to w praktyce rozmawiając na bramkach z osobami wpuszczajscymi na palatyn.. W czwartek nas nie mogli wpuścić.. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dziękuję za to wyjaśnienie, bo tylko zostało potwierdzone to, o czym wcześniej pisałam, a co wydawało mi się logiczne, data rezerwacji równoznaczna z datą pierwszego wejścia, bo muszą fizycznie wydrukować bilet. Rezerwacja internetowa to jedynie voucher. Nie dziwię się jednak, że tyle osób pyta, bo zmiany są od niedawna, od marca. Kiedyś wystarczyło zarezerwować bilet i samemu wybierało się dzień i godzinę wejścia. Niestety zbyt wiele osób zaczęło odwiedzać Koloseum i ze względów bezpieczeństwa zdecydowali się na te restrykcje i wyznaczanie godziny wejścia do Koloseum nawet osobom posiadającym RomaPass. Pozdrawiam.

 29. Izabela

  Witam, planuję zarezerwować wizytę w Koloseum na godziny popołudniowe. Czy jeśli od rana zdecyduję się na Forum i tam za pomocą Roma Pass odbiorę bilet to jak wygląda dalsza procedura? Z tym samym biletem zgłaszam się na konkretną godzinę do koloseum i staje w kolejce czy podchodzę do jakiegoś punku odbioru rezerwacji?

  Co muszę okazać aby nie odbili mi podwójnego wejścia, skoro wszystkie zabytki podlegają pod jednorazowe odbicie karty?

  Pozdrawiam.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Izo,
   Musi Pani udać się do kas na Palatynie, a tam wyznaczą Pani godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia. Od 1 marca również karta RomaPass musi być zarejestrowana. Regulują wejścia do Koloseum z powodów bezpieczeństwa. Od tego, jaką godzinę Pani wyznaczą zależy, czy wejdzie Pani na Forum tego samego dnia, jeśli wyznaczą Pani wejście po południu, nie będzie problemów z Forum rano. Pozdrawiam.

 30. Tomasz Kotłowski

  Witam serdecznie,

  Będę 2 lipca niestety tylko na 1 dzień w Rzymie. Zamierzam zwiedzić Colloseum i chiałem kupić bilety online lecz doczytałem, że pomimo wykupienia biletu na konkretną godzinę i tak trzeba ustawić się w kolejce do wejścia. Proszę o inoformację, czy faktycznie tak jest i z doświadczenia ile czasu stoi się w kolejce do wejścia z biletem na konkretną godzinę? Czy jest możliwe że jeśli np. mam bilet na 14:00 to może się zdarzyć że wejdę godzinę później?

  Pozdrawiam serdecznie
  Tomek

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Gdyby mnie Pan zapytał o Muzea Watykańskie, odpowiedziałabym na 100 % wejdzie Pan o 14.00. W Koloseum ostatnio panuje chaos i zdarzają się opóznienia związane raczej z kontrolą bezpieczeństwa. Proszę przyjść pół godziny wcześniej przed wyznaczoną godziną wejścia. Powodzenia.

 31. Piotr

  Witam serdecznie. 21 lipca mam zaplanowane zwiedzanie mi.n. Koloseum, ale z komentarzy powyżej widzę, że od 1 marca zrobił się niezły bałagan z biletami kupowanymi z kolejki. Zatem proszę mnie upewnić, czy gdybym 20 lipca w godzinach późno-popołudniowych (wtedy przyjeżdżam do Rzymu) próbował ustawić się w kolejce po bilety do Koloseum to zostanę “odesłany” do kas na Palatyn i tam wyznaczą mi godzinę zwiedzania Koloseum? Czy może stojąc w kolejce do Koloseum zakupię bilet i od razu będę mógł zwiedzić “Kolosa” 20.07, a F.R. i Palatyn w kolejny dzień czyli 21.07? Będę wdzięczny za wyjaśnienia i ewentualną poradę. Pozdrawiam serdecznie

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Powinien Pan iść od razu do kas Koloseum. Proszę pamiętać, że kasy są zamykane godzinę przed zamknięciem, Koloseum jest otwarte latem do 19.15, od 18.15 już Pan nie wejdzie. Pozdrawiam.

 32. Izabela

  A jeśli zarezerwują sobie wejście już teraz na konkretną godzinę to będzie ona obowiązywała, tak?

 33. Piotr

  Dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy o tej godzinie kolejki są długie (niektórzy piszą, że lepiej właśnie podejść w takich godzinach)? Pytam, bo jeżeli mam specjalnie wjeżdżać do centrum, a okaże się, że i tak trzeba będzie swoje “odstać” (powiedzmy 2 godziny) a do tego jeszcze nie wejść na teren zabytku to w takim razie chyba sobie podaruję. Pani ma doświadczenie i wiedzę “na bieżąco”, więc bardzo proszę o parę słów.

  • Voice of Rome

   Panie Piotrze,
   Nie ma reguły, jeżeli chodzi o kolejki. W tej chwili jest już sezon w pełni i są kolejki również po południu z uwagi na żary w ciągu dnia. Na Pana miejscu przełożyłabym tę wizytę na następny dzień, bo na wariackich papierach nie ma sensu wchodzić. Zrobiłabym sobie relaksujący spacer po najpiękniejszych placach centrum Rzymu i Zatybrze wieczorem. Latem jest urokliwe. Rano ustawi się Pan w kolejkę około 7.30 na Palatynie. Tam wyznaczą Panu wejście do Koloseum i może da Pan radę zobaczyć Forum i Palatyn przed południem. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *