Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – zwiedzanie gratis

posted in: Rzymskie ABC | 34

Po tygodniu muzeów od 5 do 10 marca, KOLOSEUM, FORUM ROMANUM I PALATYN – najbardziej oblegany włoski zabytek – będzie można zwiedzić bezpłatnie do końca 2019 roku w następujących terminach:

9/05 – czwartek

5/06 – środa

29/06 – sobota, święto Piotra i Pawła, patronów Rzymu

23/09 – poniedziałek, rocznica urodzin cesarza Augusta

4/10 – piątek

6/10 – pierwsza niedziela miesiąca

3/11 – pierwsza niedziela miesiąca

4/11 – poniedziałek

22/11 – piątek

1/12 – pierwsza niedziela miesiąca

18/12 – środa, Międzynarodowy Dzień Migrantów

Dodatkowo od września do marca w ostatni czwartek miesiąca ostatnie trzy godziny otwarcia obiektów będą bezpłatne.

UWAGA POSIADACZE KARTY ROMAPASS 48H I 72H!!!

Od 1 marca 2019 musicie zarezerwować wejście do Koloseum on-line, wybrać godzinę wstępu i zapłacić €2 za rezerwację, po czym udać się już na miejscu do kasy z rezerwacjami PRENOTATI, a następnie z kartą RomaPass do wejścia.

Oficjalna strona internetowa – https://parcocolosseo.it

34 Responses

 1. Kamila

  dzień dobry,
  dzięki Pani wskazówkom udało mi się kupić “darmowe” bilety do Galerii Borghese i chciałam zrobić to samo w tym wypadku, ale prześledziłam chyba wszystkie strony, linki i nie mogłam dotrzeć do informacji jak to zrobić. w jednym miejscu trafiłam tylko na krótką wzmiankę, że free entry jest without pre-sale. Czy to oznacza, że nie można sobie w żaden sposób zarezerwować (zagwarantować) wejścia i trzeba odstać swoje w kolejce?
  I jeszcze chciałam dopytać, czy dzień darmowego wejścia pozwala na wstęp do wszystkich miejsc, czy tylko np. do podstawowej części (do której by się weszło na “podstawowy” bilet)?
  dziękuję 🙂

  • Voice of Rome

   Pani Kamilo,
   Niestety, nie można, do Koloseum trzeba odstać swoje w kolejce. Najlepiej ustawić się rano w kolejce na Palatyn od Via di San Gregorio – najmniej oblegana. Podobnie w Muzeach Watykańskich. Nie prowadzą przedsprzedaży biletów, kiedy jest wejście gratis. Darmowy bilet upoważnia do wejścia do części objętej podstawowym biletem, ale to wszystko zależy od konkretnego muzeum. Niektóre obiekty umożliwiają również wejścia na organizowane wystawy. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Kamila

  serdecznie dziękuję,
  muszę się więc dobrze zastanowić czy darmowe wejście+ kolejka, czy jednak rezerwacja/kupno on-line i bez kolejki
  czas czy pieniądz 😉
  pozdrawiam i dziękuję za pomoc – Pani strona jest najbardziej pomocna ze wszystkich przeze mnie odwiedzonych!

 3. aga

  dzień dobry
  wybieram się do Rzymu w terminie 21-24.04.2019 czy podczas mojego pobytu wie Pani czy któreś muzea będą darmowe? Wiem że 21 kwietnia to dzień Rzymu. Czy będzie utrudniony dojazd z lotniska?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Zwykle 21 kwietnia w urodziny Rzymu wszystkie muzea miejskie są za darmo. Należą do nich m.in. Muzea Kapitolińskie, Hale Trajana czy Muzeum Rzymu – Palazzo Braschi w pobliżu Piazza Navona. Ponieważ w tym roku 21 kwietnia wypada również Wielkanoc, musimy poczekać na oficjalny komunikat dotyczący ich otwarcia. Proszę śledzić moją stronę. Komunikacja miejska będzie kursować jak w święta, więc kursów zdecydowanie mniej. Pozdrawiam.

 4. sylas

  Witam, nurtuje mnie jedna rzecz odnośnie wejścia do Koloseum, Palatynu i Forum Romanum. Bilet jest dwudniowy, ale czy można go kupić dajmy na to popołudniem jednego dnia żeby wejść następnego już bez kolejki do kas? Czy któreś z tych wejśc musi być pierwsze czy nie ma znaczenia od której atrakcji zaczniemy?

  • Voice of Rome

   Bilet jest dwudniowy, ale nie może go Pani kupić z wyprzedzeniem. W dniu zakupu musi Pani wejść albo do Koloseum, albo na Forum Romanum. Decyduje Pani, chociaż do Koloseum są zawsze kolejki, więc logiczne, że wejdzie Pani do Koloseum, jeśli zdecyduje się na kolejkę właśnie tam. Pozdrawiam.

 5. Magda

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wejścia do Koloseum, Palatynu i Forum z kartą Roma Pass 72h. Chciałabym, aby było to moje pierwsze darmowe wejście, ale prawdopodobnie jednego dnia nie zobaczę tych trzech atrakcji. W związku z tym, że czy jeżeli wejdę za darmo do Koloseum jednego dnia, w drugiego kontynuuję to wejście, to nadal zostaje mi darmowe wejście do drugiej atrakcji, czy wykorzystane wejście do Forum i Palatynu jest już traktowane jako drugie darmowe wejście z karty, mimo że teoretycznie bilet jest jeden? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Bilet do Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn jest traktowany jako jedno wejście, więc śmiało może Pani korzystać z drugiej atrakcji. Proszę pamiętać o obowiązkowej od 1 marca dla posiadaczy RomaPass rezerwacji wejścia do Koloseum on-line. Pozdrawiam.

 6. Magda

  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Właśnie dziś próbowałam zrobić rezerwację online ale ze strony Uni Credit, przez którą doknywana jest platność wyskakuje informacja o błędzie i to zarówno jak rezerwację próbowałam robić ja, jak i mąż, więc nie wiem czy to kwestia tego, że jest dzień wolny, czy jakiś błąd strony

  • Voice of Rome

   Proszę poczekać do jutra. Może rzeczywiście jakiś błąd strony.

 7. Magda

  Niestety, od rana próbuję i nadal wyskakuje ten sam błąd. Czy jest jakaś inna strona, z której jest możliwe dokonanie rezerwacji, czy podana https://www.coopculture.it/ jest oficjalną? Ewentualnie czy jest szansa dostać bilety po prostu stając w kolejce?

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Kolejki do Koloseum są ogromne, chyba że zmieni Pani kolejność – wykupi wcześnie bilet w kasach na Forum Romanum i Palatyn, zwiedzi je, a potem uda się do Koloseum. Pozdrawiam.

 8. Kasia

  Dobry wieczór. Właśnie planuję swój wyjazd do Rzymu. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy bilet kupiony na te trzy atrakcje upoważnia do wejścia do każdej z nich jeden raz? Czy tylko do dwóch z nich? Czyli np jak wejdę do Koloseum i Forum Romanum to już do Palatynu nie mogę wejść?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Bilet ten obejmuje dwa wejścia – jedno do Koloseum, a drugie na Forum Romanum i Palatyn razem. Jednego dnia może Pani zwiedzić Koloseum, drugiego Forum Romanum i Palatyn. Innej konfuguracji nie ma. Pozdrawiam.

 9. Magda

  Dziękuję. Na szczęście po długich próbach udało się zarezerwować wejście do Koloseum przez internet 🙂

 10. Katrin

  gdzie jest wejscie do koloseum z kartą roma pass i rezerwacją?

 11. Sylwester

  Byliśmy w zeszłym tygodniu i wszystkich z Roma Pass odsyłali do kasy na Palatyn. My kupowaliśmy bilety w kasie na Palatyn/Forum Romanum i dostaliśmy bilet z godzina do Koloseum. pani tłumaczyła, że muszą regulować ruch w Koloseum. Więc musieliśmy później wrócić do Forum.

  • Voice of Rome

   Wszystkich z RomaPass, którzy nie dokonali obowiązkowej od 1 marca 2019 rezerwacji on-line, o której pisałam. Gdyby Pani miała tę rezerwację, wybrałaby sobie sama godzinę wejścia, a tak, niestety, zadecydowano za Panią.

  • Voice of Rome

   Przepraszam Panie Sylwestrze za poprzedni komentarz, ale nie do końca zrozumiałam wiadomość. Myślałam, że Państwo również wchodzili z kartą RomaPass. Czyli turystom indywidualnym, którzy kupują bilet w danym dniu wyznaczają datę wejścia do Koloseum w tym samym dniu? Tego wcześniej nie było, szkoda, że oficjalnie o tym nie informują, część turystów pisła mi, że jest bałagan w kasach Koloseum, który rozpoczął się pewnie wraz z rezerwacją kart RomaPass. Dziękuję za informację i jeszcze raz przepraszam.

 12. Sylwester

  Proszę nie przepraszać, robi pani świetną robotę. Ale tak było, sugerując się informacjami chcieliśmy wpierw wejść do Forum Romanum a dostaliśmy bilet z konkretną godzina do Koloseum. Na szczęście odległość nie jest wielka ale minus jest taki, że po wyjściu z Koloseum musieliśmy już stać w kolejce do Palatynu. Kiedy kupowaliśmy bilety kolejka była minimalna. Jest trochę zamieszania traci się trochę czasu.

 13. Sylwester

  A jeszcze jedno – pod Koloseum ludzi bez biletów odsyłali do kasy na Forum, a wpuszczali tylko bilety z konkretną godziną. My byliśmy 1 Maja, może to ma znaczenie.

  • Voice of Rome

   Dziękuję za tę informację. Być może miało wpływ, bo Włochy miały za dużo świąt, skumulowało się wszystko od Wielkanocy poprzez 25 kwietnia i 1 maja, ale widać, że panuje tam chaos.

 14. Kasia

  Dzień dobry,
  wybieram się z rodziną do Rzymu w terminie 1-5 czerwca. Chciałam kupić bilety już teraz, np na 2 czerwca ale nie ma takiej możliwości. Zarówno 2 jak i 5 czerwca są wyłączone ze sprzedaży (na kalendarzu to “martwe” dni)
  Czy jest możliwe, że w tych dniach jest wejście wolne? Czy ma Pan wiedze jak wówczas wyglądają kolejki? Czy są dużo większe niż w każdy inny dzień czy “do przeżycia”?
  I jeszcze jedno, z postów powyżej zrozumiałam, że kupując bilet do Forum Romanum i Koloseum, nie mogę wejśc do obu obiektów jednego dnia, tylko dzień po dniu. Dobrze to zinterpretowałam? Czy można zarówno jednego dnia oba obiekty lub jak komu wygodniej w dwa osobne dni?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca przypada Święto Republiki Włoskiej i co roku odbywa się uroczysta parada na Via dei Fori Imperiali. Domyślam się, że Koloseum przynajmniej przez pół dnia ze względów technicznych i bezpieczeństwa będzie niedostępne dla zwiedzających, choć jeszcze oficjalnej informacji nie widziałam. 5 czerwca wstęp jest bezpłatny i trzeba ustawić się jak najszybciej w kolejce, najlepiej o 7 rano, bo potem tłumy. Bilet do Koloseum i na Forum Romanum oraz Palatyn jest ważny 2 dni i do tej pory każdy mógł sam zdecydować, kiedy chce odwiedzić wybrany obiekt. Ostatnio panuje tam jednak chaos. Po majowym weekendzie piszą mi turyści w kasach biletowych wyznaczano im godzinę wejścia do Koloseum tego samego dnia, tłumacząc się koniecznością kontrolowania ruchu turystycznego, czyli w praktyce trzeba najpierw odwiedzić Koloseum, a drugiego dnia Forum. Pozdrawiam.

 15. Judyta

  Dzień dobry
  zakupiłam online bilet do Koloseum, Palatyn i Forum Romanum na 27.05. I teraz moje pytanie. Czy 26.05 mogę już zwiedzić zabytki Forum i Palatynu a dopiero 27.05 Koloseum?? Bądź czy mogę 27.05 iść najpierw do Forum i Palatynu a o 16.10 do Koloseum. Ewentualnie czy jak mam wejście po 16 do Koloseum czy zdążę jednego dnia zobaczyc reszte zabytków ( F. R + P) i czy wogle takie wejście będzie możliwe .Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   26 nie, ponieważ na zakupie ma Pani datę i godzinę wejścia do Koloseum na 27 maja. Moim zdaniem może Pani śmiało iść na Forum Romanum i Palatyn, ale rano, jest tam sporo zwiedzania. Potem do Koloseum zgodnie z rezerwacją, ewentualnie zwiedzić Forum Romanum i Palatyn następnego dnia. Pozdrawiam.

 16. Natalia

  Dzień dobry,

  2 czerwca jest brak możliwości zakupu biletów – czy to oznacza, że wejście jest darmowe? Czy kupując bilet online na konkretną godzinę np 10:00 trzeba być dużo wcześniej pod Koloseum?

  Pozdrawiam,
  Natalia

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   2 czerwca jest Święto Republiki i uroczysta parada na Via dei Fori Imperiali, a to oznacza zamknięcie Koloseum na czas parady ze względów bezpieczeństwa, dlatego nie prowadzą sprzedaży internetowej tego dnia. Ile to potrwa, nie wiem, na pewno pojawi się taka informacja na ich stronie internetowej.
   Do Koloseum w przypadku rezerwacji on line należy przybyć minimum pół godziny wcześniej, aby wymienić voucher na bilet. Pozdrawiam.

 17. Marta

  Dzien dobry,
  Bede w Rzymie poczatkiem czerwca i zakupilam online bilety : Colosseum, Roman Forum and Palatine regular entrance + Colosseum english tour 45′ na 9:30 rano. Dostalam e-mail z numerem “order reference” ale bez biletow do druku. Zaznacze ze 2 bilety normalne, jeden ulgowy dla 19 latka i jeden free dla 11 latka. Czy dobrze rozumiem ze mimo zakupu na 9:30 musze sie udac do kasy by odebrac bilety dlatego ze mam jeden za darmo?
  Z gory dziekuje za pomoc.
  Marta

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Bilety, które zarezerwowała Pani on-line, nie są jeszcze prawdziwymi biletami. To voucher, z numerem rezerwacji, który musi Pani wymienić w kasach z rezerwacjami on-line. Proszę przyjść minimum pół godziny wcześniej. Uwaga! Mogą zażądać od Pani €2 za wejście dziecka na konkretną godzinę. Niestety, ostatnio panuje tam spory bałagan i trudno uzyskać jakiekolwiek wyjaśnienie, dlaczego tak robią, skoro darmowe wejście jest gwarantowane do 18 lat, ale proszę być przygotowanym. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *