Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – zwiedzanie gratis

posted in: Rzymskie ABC | 6

Po tygodniu muzeów od 5 do 10 marca, KOLOSEUM, FORUM ROMANUM I PALATYN – najbardziej oblegany włoski zabytek – będzie można zwiedzić bezpłatnie do końca 2019 roku w następujących terminach:

9/05 – czwartek

5/06 – środa

29/06 – sobota, święto Piotra i Pawła, patronów Rzymu

23/09 – poniedziałek, rocznica urodzin cesarza Augusta

4/10 – piątek

6/10 – pierwsza niedziela miesiąca

3/11 – pierwsza niedziela miesiąca

4/11 – poniedziałek

22/11 – piątek

1/12 – pierwsza niedziela miesiąca

18/12 – środa, Międzynarodowy Dzień Migrantów

Dodatkowo od września do marca w ostatni czwartek miesiąca ostatnie trzy godziny otwarcia obiektów będą bezpłatne.

Oficjalna strona internetowa – https://parcocolosseo.it

6 Responses

 1. Kamila

  dzień dobry,
  dzięki Pani wskazówkom udało mi się kupić “darmowe” bilety do Galerii Borghese i chciałam zrobić to samo w tym wypadku, ale prześledziłam chyba wszystkie strony, linki i nie mogłam dotrzeć do informacji jak to zrobić. w jednym miejscu trafiłam tylko na krótką wzmiankę, że free entry jest without pre-sale. Czy to oznacza, że nie można sobie w żaden sposób zarezerwować (zagwarantować) wejścia i trzeba odstać swoje w kolejce?
  I jeszcze chciałam dopytać, czy dzień darmowego wejścia pozwala na wstęp do wszystkich miejsc, czy tylko np. do podstawowej części (do której by się weszło na “podstawowy” bilet)?
  dziękuję 🙂

  • Voice of Rome

   Pani Kamilo,
   Niestety, nie można, do Koloseum trzeba odstać swoje w kolejce. Najlepiej ustawić się rano w kolejce na Palatyn od Via di San Gregorio – najmniej oblegana. Podobnie w Muzeach Watykańskich. Nie prowadzą przedsprzedaży biletów, kiedy jest wejście gratis. Darmowy bilet upoważnia do wejścia do części objętej podstawowym biletem, ale to wszystko zależy od konkretnego muzeum. Niektóre obiekty umożliwiają również wejścia na organizowane wystawy. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Kamila

  serdecznie dziękuję,
  muszę się więc dobrze zastanowić czy darmowe wejście+ kolejka, czy jednak rezerwacja/kupno on-line i bez kolejki
  czas czy pieniądz 😉
  pozdrawiam i dziękuję za pomoc – Pani strona jest najbardziej pomocna ze wszystkich przeze mnie odwiedzonych!

 3. aga

  dzień dobry
  wybieram się do Rzymu w terminie 21-24.04.2019 czy podczas mojego pobytu wie Pani czy któreś muzea będą darmowe? Wiem że 21 kwietnia to dzień Rzymu. Czy będzie utrudniony dojazd z lotniska?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Zwykle 21 kwietnia w urodziny Rzymu wszystkie muzea miejskie są za darmo. Należą do nich m.in. Muzea Kapitolińskie, Hale Trajana czy Muzeum Rzymu – Palazzo Braschi w pobliżu Piazza Navona. Ponieważ w tym roku 21 kwietnia wypada również Wielkanoc, musimy poczekać na oficjalny komunikat dotyczący ich otwarcia. Proszę śledzić moją stronę. Komunikacja miejska będzie kursować jak w święta, więc kursów zdecydowanie mniej. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *