Jacopo Mastrangelo znów zachwycił świat

posted in: Warto obejrzeć | 4

Jacopo Mastrangelo powrócił z muzyką Ennia Morricone tym razem na taras magistratu na Kapitolu. -To hołd rzymian dla całego świata i symbol nadziei – powiedziała burmistrz Rzymu Virginia Raggi, która zaprosiła Jacopa.

Obejrzyjcie Państwo!!! Utalentowany młody chłopak i te widoki na Wieczne Miasto, jest wszystko, co najważniejsze: Forum Romanum, Kolosseum, setki rzymskich kopuł i wreszcie powiewająca włoska flaga na szczycie pałacu prezydenckiego na Kwirynale. A na koniec ‘Nessun Dorma’. Dziękujemy! Wszyscy potrzebujemy odrobiny piękna w tym trudnym czasie.

Jacopo Mastrangelo – koncert, który poruszył świat.

4 Responses

 1. Boutique Piękna

  Szanowna Pani Urszulo.
  Przez swój blog przekazuje nam Pani tyle cennych , ciekawych informacji o Rzymie i okolicach. Ja szczególnie zaczytuje się o tych o sztuce ,zabytkach i historii – dzieki Pani staraniom dowiaduję się rzeczy o których nie słyszalam ani nie czytałam , a wszystko to dodatkowo poparte wspaniałymi zdjęciami. Przed podrózą do Rzymu skorzystałam z wielu wskazówek przekazanych przez Panią. Miasto ma swój urok , piekno i to “coś” i zgadzam sie z tym co Pani powiedziała w wywiadzie dla “Polacy we Włoszech” – Rzym to magiczne miasto ,niestety widoczny jest znacznie brak czystości , azjatki handel gdzie popadnie i nadmiar emigrantów nie zachowujących się zbyt dobrze. Wystep tego młodzieńca i widoki – wspaniałe. Dziekuję i serdecznie pozdrawiam.

  • voiceofr

   Dzień dobry,
   Dziękuję pięknie za komentarz. Niestety, Rzym jest brudnym miastem, powiedzmy to szczerze, nieudolnie zarządzanym od 20 lat przez mafię kapitolińską. Tajemnica Poliszynela. My już mamy dosyć konfliktu władz z Ama – czyli miejskim przedsiębiorstwem oczyszczania miasta, ponieważ opłaty za wywóz śmieci są wysokie, a śmieci nie znikają, poza historycznym centrum spotka Pani góry śmieci. Od lat nie mogą rozwiązać miejsca utylizacji odpadów etc. Centrum praktycznie przejęli właściciele airbnb i za kilka lat pozostaną w nim jedynie turyści. Żadnych kontroli i egzekwowania kar. Na parkingu pod Kapitolem, czyli siedzibą władz miasta, jeśli zostawia Pani auto, musi zapŁacić min 1 euro nielegalnym stróżom, w przeciwnym razie wybite szyby albo przebite opony. To jest unikatowe miasto w skali świata, szkoda tylko, że władze tego nie szanują. Pozdrawiam Panią serdecznie i proszę o siebie dbać w tym trudnym czasie.

 2. Boutigue Piękna

  Ale że aż tak to wygląda ? opony i szyby zniszczone – no to nieciekawie , dlatego tylko osoba będąca na miejscu ma takie wiadomości z których można skorzystać zwiedzając inny kraj/rejon.
  Z innej beczki , opisywała Pani parki itd. , wzgórze Janikulum – mnie osobiście ten rejon urzekł no i viale Adamo Mickievicz a widoki z tego miejsca – piękne.
  Serdeczności.

  • voiceofr

   No tak, Janikulum nie ma sobie równych, całe centrum Rzymu jak na dłoni, a Viale Mickiewicz w Villa Borghese pomiędzy Pincio a Trinita dei Monti – urzekające. Dodajmy jeszcze Monte Mario – najwyższe wzniesienie Rzymu, o którym też pisałam. Uściski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *