Ennio Morricone na Piazza Navona

posted in: Wiadomości z Rzymu | 2

Piazza Navona zawsze tętni życiem. Nigdy nie była tak opustoszała. Tym bardziej młody gitarzysta, maturzysta Jacopo Mastrangelo podarował światu ten niesamowity widok przy dzwiękach ‘Dawno temu w Ameryce’ Ennia Morricone. Kopuły rzymskich kościołów o zmierzchu. Powiewająca na wietrze flaga włoska. Piękne i smutne. Obejrzyjcie!

Jacopo Mastrangelo – koncert na tarasie rzymskiego magistratu.

2 Responses

 1. Sylwester

  Witam pani Urszulo. Szukam i szukam w sieci i nie mogę znaleźć. Gdzie jest pochowany Ennio Morricone ? Na Campo Verano czy gdzie indziej ? Jak już przyjedziemy do Rzymu (bardzo luźny projekt – maj 2021), chcielibyśmy odwiedzić jego grób. Jestem kinomanem i podoba mi się Jego muzyka filmowa, szczególnie jako integralna część filmów, przede wszystkim westernów Sergio Leone. Pozdrawiam. P.S. Jeśli chodzi o pandemię, teraz nie tyle obawiam się Rzymian ale m. in. Amerykanów, którym koronawirus wymyka się spod kontroli. Unia powinna zamknąć granice przed nimi aż opanują porządnie sytuację a na to się nie zanosi.

  • voiceofr

   Dzień dobry Panie Sylwestrze,
   Ennio Morricone został pochowany na Cimitero Laurentino w pobliżu Campusu Bio Medico, gdzie zmarł. W uroczystości uczestniczyła tylko najbliższa rodzina, tego sobie życzył mistrz. Spoczął w grobie krewnego, więc na osobny grobowiec przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. To jeszcze Rzym, ale już poza granicami obwodnicy. Pozdrawiam serdecznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *