Festa di Roma 2020 – 24 godziny zabawy pod chmurką

posted in: Nowy Rok w Rzymie | 2

Rzym powita 2020 rok na terenie Circo Massimo. Zabawa rozpocznie się już o 21.00, ale rano przeniesie się w inne punkty miasta. W tym roku Wieczne Miasto świętuje piękno planety Ziemi.

Po wyjątkowo ciepłym Bożym Narodzeniu nadeszła fala zimna i jest naprawdę zimno, wietrznie i wilgotno. Kto z Państwa zamierza przywitać Nowy Rok pod chmurką w Circo Massimo, powinien się bardzo ciepło ubrać!

Od kilku lat Rzym organizuje zabawę trwającą 24 godziny. Szczegółowy program znajdą Państwo na oficjalnej stronie imprezy: www.lafestadiroma.it. Od 21.00 do 3.00 potrwa zabawa na terenie Circo Massimo. Kolejne wydarzenia będą odbywały się między 7.00 a 14.00 i 15.00 a 21.00.

24 godziny spektaklu, wstęp wolny, ponad 1000 artystów z całego świata. Miejsca przedstawień to: Piazza dell’Emporio, Giardino degli Aranci, Circo Massimo, Lungotevere Aventino, Lungotevere dei Pierleoni, Isola Tiberina e Via Petroselli(ulica prowadząca z Piazza della Bocca della Verità na Wzgórze Kapitolińskie), która będzie gościć 5 ekosystemów – świat lodu i słodkiej wody, kolorowy świat prerii i pastwisk, świat pustyni, świat lasów i dżungli, wreszcie świat morza.

Wszystkim czytelnikom Voice of Rome życzę zdrowego, dobrego i owocnego Nowego 2020 Roku!

Buon Anno!

2 Responses

 1. Natalia

  Dzień dobry, prześledziłam Pani interesującego bloga i widzę, że chętnie służy Pani pomocą. Razem z przyjaciółmi (5 os. dorosłych i 3 dzieci w wieku 12, 11 i 2 lata) przylatujemy do Rzymu jutro i będziemy do 5 stycznia. O ile wycieczki typu: Muzea Watykańskie, Koloseum itd. ogarniamy przez stronę http://www.getyourguide.pl (czy Pani zdaniem to dobry pomysł?), to nie do końca wiemy jak rozwiązać kwestię komunikacji miejskiej. Mieszkamy przy stacji metra Cipro. Czy są jakieś skumulowane tańsze bilety na metro na kilka dni, czy wystarczy jak będziemy kupować codziennie na każdy wyjazd? Będziemy bardzo wdzięczni za informację.

  • voiceofr

   Dobry wieczór,
   Muszą Państwo zdecydować sami. Centrum Rzymu zwiedza się pieszo. O ile nie muszą się Państwo poruszać często metrem, wystarczą pojedyncze bilety. Podaję również link z ofertą Rzymu na jeden i więcej dni https://www.atac.roma.it/page.asp?p=229. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *