Od 9 września do 7 grudnia linia metra B w remoncie

posted in: Rzymskie ABC, Wiadomości z Rzymu | 11

Od 9 września do 7 grudnia linia metra B na odcinku Laurentina-Castro Pretorio będzie kursować regularnie tylko do godziny 21.00, rozpoczyna się bowiem kolejny etap prac związanych z budową stacji metra Fori Imperiali.

Po godzinie 21.00 na tej trasie uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, natomiast na odcinku Castro Pretorio-Rebibbia i Castro Pretorio-Jonio metro będzie kursowało bez zmian.

Linia metra B na całym odcinku Laurentina-Rebibbia i Laurentina-Jonio zostanie całkowicie zamknięta w następujące weekendy:

21 i 22 września

28 i 29 września

5 i 6 pazdziernika

12 i 13 pazdziernika

26 i 27 pazdziernika.

11 Responses

 1. Alina

  Dzień dobry, Pani Agnieszko, proszę o podpowiedź jak najlepiej dojechać (jakim środkiem komunikacji) z lotniska Ciampino do stacji metra Monti Tirurtini, bo w pobliżu tego miejsca mam zakwaterowanie. Będę na lotnisku po 21.00, a linia metra B, jak czytam, jest w remoncie.
  Czy w Rzymie są bilety ulgowe dla osób z niepełnosprawnością? mam legitymację osoby z niepełnosprawnością o znacznym stopniu, przetłumaczoną w języku angielskim, czy upoważnia mnie ona do zniżek? czytałam, że niektóre muzea honorują takie legitymacje. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Ma Pani dwie możliwości – Ciampino Airlink – pociągiem z Ciampino na dworzec Termini https://www.trenitalia.com/en/services/ciampino-airlink.html albo autobusem Terravision na Termini https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-ciampino-airport-rome/. Z Termini komunikacją zastępczą do stacji Castro Pretorio, a dalej już metrem, o ile to jest dzień powszedni, a nie jedna z weekendowych dat wymieniona w artykule.
   Na pewno nie dostanie Pani zniżki na komunikację miejską, ta przysługuje jedynie rezydentom po przejściu procedury biurokratycznej.
   Większość muzeów ma takie zniżki albo darmowe wejścia, ale tu prosiłabym już posprawdzać angielską wersję strony muzeów, które planuje Pani odwiedzić. Na pewno takie wejścia oferują Koloseum, Muzea Watykańskie, Muzea Kapitolińskie czy Galleria Borghese. Do Muzeów Watykańskich musi Pani wysłać wcześniej email z informacją o dacie planowanego wejścia. Link znajdzie Pani w moim praktycznym przewodniku po Muzeach Watykańskich. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Elzbieta

  Dzień dobry Pani Urszulo,
  Pani strona jest świetna, mnóstwo jasnych i przydatnych informacji, co potwierdzają wpisy osób które już odwiedzały Rzym i korzystały z nich. Przylatujemy 6 listopada ok.godz.10.00 na Ciampino. Będziemy mieszkać na Via Domenico Silveri, Vaticano Prati. Bardzo proszę o podpowiedź: 1) jak najlepiej dojechać do mieszkania, 2) czy będziemy mogli zwiedzać Rzym pieszo (jedynie Watykan wydaje się na planie miasta blisko, odległości do zabytków po drugiej stronie Tybru i na Zatybrzu trudno ocenić) czy raczej trzeba będzie korzystać z komunikacji miejskiej, 3) czy dobrym pomysłem na zagospodarowanie reszty dnia po przylocie jest wybranie się na Zatybrze czy sensowniej zobaczyć coś innego, 4) czy w Palazzo Delle Esposizioni też są ogromne kolejki. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie – Elżbieta

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Najsensowniej jest dostać się z Ciampino na Roma Termini pociągiem albo autobusem, a stamtąd autobusem 64, który jedzie na stację Roma San Pietro, niedaleko której Państwo mieszkają. 64 jest pełen kieszonkowców, ale jak Państwo wiedzą o tym, to będą czujni. W linku wykaz przystanków https://moovitapp.com/index/it/mezzi_pubblici-line-64-Roma_e_Lazio-61-8903-632123-0
   Inne kombinacje są zbyt skomplikowane. Proszę załadować sobie aplikację http://www.moovitapp.com – bardzo pomocna – wtedy Państwo sami ocenią, czy jest potrzebny bilet dzienny, czy wystarczą pojedyncze bilety. Do Watykanu na pewno można dojść piechotą. Piazza Navona, Panteon, też nie leżą daleko od Watykanu, ale uwaga, pogoda jest niepewna, wietrzna i może padać, więc warto mieć opcję B.
   Co do zagospodarowania czasu, mają Państwo poranny lot, dojazd zabierze co najmniej godzinę, na pewno będą Państwo zmęczeni. Zatybrze jak najbardziej, ale też trzeba dojechać i ten bus 64 będzie bardzo pomocny.
   Palazzo delle Esposizioni przy Via Nazionale to bardzo fajne miejsce i nie ma tłumów.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu.

 3. Adam

  Mam pytanie: Czy pociągami regionalnymi w granicach Rzymu można jeździć na biletach zwykłych autobusowych za 1,50 eur ? strona trenitalia pokazuje ze ze stacji Fiera Di Roma do Roma Ostiense bilet kosztuje 1 eur. Czy Fiera Di Roma to ostatnia stacja miejska ?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Bilety za 1,5 euro są ważne w pociągach regionalnych tylko w granicach obwodnicy Rzymu – GRA – Grande Raccordo Anulare plus linia Roma – Lido, ponieważ administracyjnie Ostia należy do Rzymu. Stacja Fiera di Roma leży już poza granicami Rzymu, więc nie jest objęta tą opłatą i musi Pan kupić oddzielny bilet. https://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=385. Proszę kliknąć w ten link i zobaczy Pan, jakie stacje mieszczą się w granicach Rzymu. Pozdrawiam.

 4. em

  w grudniu wybieram się do Rzymu. wieczorem 7.12 muszę wrócić z Hotelu Sheraton /Via Salvatore Rebecchini, 39/ w okolice Termini – byłam wielce szczęśliwa, kiedy opanowałam w głowie dojazd metrem z EUR Magliana do Termini, gdy tymczasem tu czytam że remont linii B trwa akurat do 7 grudnia, co za pech:/ czy komunikacja zastępcza jest mocno skomplikowana? zwłaszcza dla kogoś kto nie zna jęz. włoskiego i obawia się, że po angielsku też może nie zrozumieć komunikacyjnych kwestii? pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Podaję Pani link do strony Atac-u, proszę kliknąć w przystanek EUR Magliana, zobaczy Pani dokładnie, gdzie jesz zlokalizowany przystanek z komunikacją zastępczą. https://www.atac.roma.it/page.asp?r=17034&p=159. Nie jest to skomplikowane, autobusy mają oznaczenie MB, Pani kierunek to Castro Pretorio, jedyny minus to rozkład, bo nie wiadomo, jak często jeżdzą te autobusy po 21.00, ale da Pani radę. Pozdrawiam.

 5. Katatrzyna

  Stojąc plecami do dworca Termini a twarzą do term Dioklecjana widać masę autobusów. Na planie to pas ulic. Należy się trzymać lewej strony i na mapie jest to ulica która po pasach przystanków robi łuk do pomnika Jana Pawła II. Do Laurentiana szybko można przyuważyć przystanek autobusów zastępczych na tej ulicy ale ten do Castro Pretorio nie jest oznaczony ale jest zaraz zanim bliżej pomnika JPII. Temat przerabiałam bardzo boleśnie na miejscu. Byłam na początku listopada. Metro nie jechało od 21 wieczorem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *