Otaleg – najlepsze rzymskie lody

Otaleg czytane na wspak to gelato – lody. Jego właściciel Marco Radicioni to mistrzowska liga. Od kilku lat wygrywa rankingi w całych Włoszech. W 2014 roku Otaleg wybrano najlepszą lodziarnią we Włoszech. W tym roku Gambero Rosso, czyli najprościej mówiąc włoski odpowiednik Micheline’a, przyznał mu po raz kolejny najwyższe wyróżnienie – trzy rożki. W całym Rzymie oprócz niego trzy rożki otrzymały jedynie dwie lodziarnie: La Gourmandise i Claudio Torcè.

Otaleg zasługuje na najwyższe podium. To kreatywność, pasja i najwyższa jakość produktów. Marco otworzył wymarzoną lodziarnię w 2012 roku przy Colli Portuensi, której zdjęcie widzicie w tytule. Mały, przytulny lokalik, do którego przybywały tłumy okolicznych mieszkańców, a z czasem i wtajemniczeni z całego Rzymu, bo dobre wieści szybko się rozchodzą. Sami pędziliśmy skuterem przez pół Rzymu, ale warto było!

Dawna siedziba lodziarni przy Colli Portuensi

Marco wymyślał smaki, kręcił lody, rano dawał znać na facebooku, o której otworzy lokal e voilà. Kiedy lody się skończyły, zamykał lokal. Wszystko było świeże, a przez szybę akwarium, jak je nazwał, można było podglądać przygotowania.

Otaleg przy Colli Portuensi

Marco wkłada serce w przygotowanie lodów. Wymyśla oryginalne smaki, ciekawie łączy słodkie ze słonym. Jeśli dodaje lukrecję czy bergamotkę, to tylko tę z Kalabrii, orzechy tylko z Piemontu etc… Smakosze nie zawiodą się. 60 smaków, zmieniają się w zależności od sezonu. Fantazja właściciela niejednokrotnie zaskakuje.

Latem ubiegłego roku otworzył lokal na Zatybrzu. Prawie niewidoczny, wciśnięty między inne lokaliki. Na początku niewiele osób tam trafiało. Ostatecznie Marco zamknął lokal przy Colli Portuensi ku rozpaczy mieszkańców dzielnicy, a całą działalność przeniósł na Zatybrze.

Otaleg mieści się przy Via San Cosimato, 14/a.

Otaleg – ceny

Otwarty

Od niedzieli do czwartku 12.00 – 22.00

W piątek i sobotę 12.00 – 24.00

Oficjalna strona www.otaleg.com

1 smak = €1

7 Responses

 1. Joanna

  Dzień dobry
  Kilkukrotnie korzystałam z rekomendacji kulinarnych zamieszczonych na blogu.
  Czy mogłaby Pani polecić niezbyt komercyjne miejsce w Wenecji na kolację?
  Pozdrawiam z Wrocławia
  Joanna

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Joasiu,
   Proszę skontaktować się z autorką bloga Kalejdoskop Renaty. Ona mieszka blisko Wenecji, na stronie ma mnóstwo sprawdzonych adresów. Pozdrawiam.

 2. Ingrid

  Byłam.Nigdy nie jadłam lepszych lodów a smak ser gorgonzola z jagodami mnie powalił na łopatki.Lody są pyszne i wyglądają wspaniale.Dziękuję za ta miejscówkę:)

 3. Mariola

  Jedliśmy lody o Otelag dwa tygodnie temu. Fragollina nieziemski, poziomkowy smak wakacji.

  • voiceofr

   To są najlepsze lody w Rzymie i za przyzwoitą cenę, co roku nagradzane za jakość i ten smak czuć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *