9 czerwca – Villa Borghese Piano Day

posted in: Parki Rzymu, Warto obejrzeć | 2

5 fortepianów w pięciu najpiękniejszych miejscach Villa Borghese – ukochanej willi rzymian i turystów. Moc muzyki od rana do zachodu słońca. A jeśli umiesz grać na fortepianie, możesz zagrać i Ty w niedzielę 9 czerwca.

Casa del Cinema

Wspaniały pomysł, bo i piękne okoliczności przyrody, i muzyka, najlepsze antidotum na politykę, której już chyba wszyscy ostatnio mamy dość.

Skorzystajcie z tej propozycji tym bardziej, że nadeszły upały, a w parku jak najbardziej da się oddychać.

Villa Borghese – Orologio ad Acqua – zegar na wodzie

Oto mapka miejsc, w których odbędą się koncerty:

 1. Terrazza del Pincio – tu od 11.00 do 19.30 może zagrać każdy
 2. Orologio ad Acqua
 3. Laghetto
 4. Fontanna Oscura – blisko Galleria Borghese
 5. Casa del Cinema
Villa Borghese – Laghetto – jeziorko

A oto szczegółowy program:

Widok na Piazza del Popolo z tarasu Pincio

2 Responses

 1. Tomasz

  Dzień dobry Pani Ulu,

  Osób, które są zaskoczone ciepłem i serdecznością Pani tekstów i znawstwem Rzymu są setki tysięcy. Postanowiłem zapytać o następującą rzecz. Wybieram się w kwietniu z moją dziewczyną do Rzymu:) i chciałbym zadać jej jedno z najważniejszych pytań w życiu:). Przyglądając się mapie miasta intuicja podpowiedziała mi, że chciałbym te pytanie zadać w Parku Borghese. Szukam odpowiedzi na pytanie: jaka część tego Parku jest ustronna, która najmniej oblegana abym mógł z nią usiąść porozmawiać i znaleźć moment na zadanie tego pytania. Mapy tego nie podpowiedza, przewodniki skupiają się na atrakcjach a ja szukam opinii osoby o wrażliwym sercu, takiej która była mam nadzieję w ogrodach nie raz i nie dwa:) i podpowie gdzie usiąść i mieć tę chwilę tylko dla siebie:)

  • voiceofr

   Panie Tomku,

   Niech Pan idzie na Gianicolo (Janiculum), Villa Borghese jest zatłoczona i trudno o intymność. Na szczycie Gianicolo (Belvedere del Gianicolo i il Muro della Costituzione Romana) ma Pan cały Rzym u stóp, a po drugiej stronie widok na kopułę Bazyliki św. Piotra. Niezapomniane wrażenia i najlepiej tuż przed zachodem słońca.Na pewno Pan nie pożałuje. Wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *