1 listopada drożeją bilety do Koloseum

posted in: Rzymskie ABC | 59

€16 – tyle od 1 listopada zapłacimy za podstawowy bilet wstępu do Koloseum, na Forum Romanum i Palatyn, a bilet ten będzie ważny tylko jeden dzień.

Czy słusznie? Jak najbardziej, bardzo dobra decyzja dyrektor Alfonsiny Russo. Zawsze zastanawiałam się, dlaczego bilet wstępu do Koloseum w porównaniu z innymi rzymskimi zabytkami np. nudnym Zamkiem Świętego Anioła (wstęp o zgrozo €14) kosztuje tak mało. Nie wymieniam już innych obleganych włoskich obiektów jak chociażby florenckiej Galerii Uffizi – €20 czy Pompejów – €15. Najczęściej odwiedzany włoski zabytek i czwarty na świecie pod względem ilości odwiedzających po Luwrze, Wielkim Murze Chińskim i Muzeum Narodowym w Pekinie kosztował €12, zdecydowanie za mało za zabytek tej klasy. Nawet wstęp na Wawel jest droższy.

1 listopada 2019 roku zostaną wprowadzone dwa typy biletów:

€16 – BASIC – podstawowy, ważny jeden dzień, obejmujący wstęp do Koloseum, na Forum Romanum i Palatyn

€22 – FULL EXPERIENCE – rozszerzony, ważny dwa dni, pozwalający odwiedzić Koloseum, Arenę, Forum Romanum, Palatyn i miejsca obejmujące nowy bilet SUPER, tzn. Museo Palatino, Casa di Augusto, Casa di Livia, Aula Isiaca – Loggia Mattei, Criptoportico Neroniano, Santa Maria Antiqua, Tempio di Romolo i Domus Transitoria – pałac Nerona na Palatynie.

Między 2009 a 2018 rokiem Koloseum odwiedziło ponad 60 mln osób, tylko w ubiegłym roku 7, 6 mln. Podwyżki biletów nie było od 2008 roku.

Od dziś, czyli 11 marca można kupić nowy bilet Foro Romano Palatino SUPER, obejmujący siedem wyjątkowych miejsc na Forum Romanum i Palatynie: Museo Palatino, Casa di Augusto, Casa di Livia, Aula Isiaca – Loggia Mattei, Criptoportico Neroniano, Santa Maria Antiqua, Tempio di Romolo, a 11 kwietnia dołączy również Domus Transitoria, czyli pałac Nerona na Palatynie. Kosztuje on €16 i jest ważny jeden dzień, nie można z nim wejść do Koloseum. Kto kupił już zwykły bilet do Koloseum, na Forum Romanum i Palatyn, a chciałby odwiedzić SUPER miejsca, może w kasach na miejscu dopłacić €6.

Pani Russo planuje również poszerzyć ofertę zwiedzania Domus Aurea, czyli Złotego Domu Nerona o dodatkowy dzień – piątek, do tej pory można go zwiedzać jedynie w soboty i niedziele. Domus Aurea już przygotowuje się do obchodów 500-lecia śmierci Rafaela, przypadającej za rok. Przygotowują nowe oświetlenie oraz wystawę poświęconą grotesce – malarstwu, które fascynowało nie tylko Rafaela.

UWAGA POSIADACZE KARTY ROMAPASS 48H I 72H!!!

Od 1 marca 2019 musicie zarezerwować wejście do Koloseum on-line, wybrać godzinę wstępu i zapłacić €2 za rezerwację, po czym udać się już na miejscu do kasy z rezerwacjami PRENOTATI, a następnie z kartą RomaPass do wejścia.


59 Responses

 1. Maria

  Witam,
  mam problem z zakupem biletów do Koloseum, na oficjalnej stronie rodzaje biletów są “nieopisane”, to chyba najlepsze słowo, bo nie ma napisane prosto – wchodzisz tam i tam, mijasz kolejkę itd. Chciałabym kupić 4 bilety podstawowe, bez przewodnika, z ominięciem kolejki. Wychodzi mi, że to powinny być “Colosseum, Roman Forum and Palatine regular entrance” i nazwa biletu “full ticket individuals entrance”, czyli pełen bilet dla indywidualnych – koszt 12 + 2 euro za rezerwację. Ale nigdzie w szczegółach nie ma czy taki bilet pozwala minąć kolejkę, tzn. czy ogólnie bilety kupione online są bez kolejkowe (czyli od razu do kontroli osobistej)? Pomocy! 🙂

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Mario,
   Wszystkie bilety sprzedawane on-line do Koloseum pozwalają ominąć kolejkę, więc nie ma potrzeby dodatkowego opisu, inaczej nie miałoby to sensu, płaci Pani dodatkowo €2 za rezerwację. Opcja, którą Pani wybrała, jest poprawna. Po opłaceniu wejścia na konkretną godzinę, otrzyma Pani voucher, który należy wymienić na bilet w kasach z zarezerwowanymi biletami. Szczegóły otrzyma Pani w voucherze. Zna Pani angielski, więc sobie poradzi. Proszę przyjść około 30 minut wcześniej niż godzina wskazana na bilecie. Niestety, żyjemy w czasach terroryzmu i od ponad 3 lat kontrola do Koloseum jest drobiazgowa, a to też wydłuża czas oczekiwania na wejście. Pozdrawiam.

   • Maria

    Dziękuję 🙂 trochę mnie te “full entrance” i “full ticket” skołowały. A o kontroli czytałam, że też spora tam bywa kolejka. Zresztą kontrola to teraz raczej norma, w Paryżu już to przerabiałam, tam nawet w supermarketach sprawdzają torby.

 2. Paweł

  Dzień dobry,
  czy w przypadku zakupu biletu w kasie przy Palatynie (planujemy w poniedziałek Wielkanocny zwiedzić rano Palatyn+Forum Romanum, a po po południu Koloseum), trzeba określić godzinę wejścia do Koloseum, czy można przyjść o dowolnej godzinie? Nie rezerwujemy online, bo będziemy z 14-latką i z tego co przeczytałem i tak musielibyśmy zgłosić się do kasy po “darmowy” bilet dla niej.

  • Voice of Rome

   Nie trzeba wybierać określonej godziny, kupuje Pan bilet w kasie i może wejść o dowolnej porze. Bilet jest ważny przez dwa dni – po jednym wejściu na każdy obiekt. Osoby rezerwujące on-line, a od marca również użytkownicy RomaPass muszą wybrać konkretną godzinę wejścia. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu.

 3. Paweł

  Zakupiłem bilet online. Czy voucher, który otrzymałem muszę wymienić tego samego dnia, którego mam wejście czy mogę np. dzień przed? Czy we wszystkich kasach mogę zamienić voucher na bilety czy jest specjalna kasa/biuro?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Voucher musi Pan wymienić tego samego dnia, na pewno wybrał Pan godzinę wejścia do Koloseum. Od godziny wejścia zależy, gdzie Pan ten bilet wymieni, bo bilet jest ważny 2 dni, ale do Koloseum musi Pan wejść według wyznaczonej daty. Na Forum może Pan wejść następnego dnia. W Koloseum są kasy dla osób z rezerwacją on-line.

 4. DOROTA SZUMIŁO

  Dobry wieczór,

  opłaciłam właśnie dwa bilety do Koloseum, otrzymałam maila potwierdzającego zakup, nie było tam jednak załączonych voucherow w pdf. Przesłałam na adres etickets@coopulture.it dowód wpłaty, ale na razie nic nie dostałam. Czy powinnam robić coś dalej w tej sprawie? Przy zakupie miałam wybraną opcję print@home. Zaczęłam się już denerwować.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Czy sprawdziła Pani spam, może tam zostały przekierowane. Jeśli nie, proszę wysłać email na info@coopculture.it. W adresie, który Pani mi podała, zjadła Pani literkę c i na pewno nie doszło do nich. To jest oficjalny sprzedawca biletów do Koloseum, niestety, oferuje bardzo niski poziom usług. Tysiące osób skarżą się na ich jakość. Ma Pani maila potwierdzającego zakup biletów. W ostateczności proszę udać się z tym do kas. Pozdrawiam.

   • Ola

    Chcemy kupic 2 bilety online, ale jestesmy z 2 dzieci (12 i 11 lat). Z tego co wyczytalam i tak musimy odebrac dla nich darmowe wejsciowki w kasie? Jesli tak to dziala, to online nie ma sensu, bo i tak nie unikniemy kolejki. W zwiazku z tym drugie pytanie, czy mozemy kupic w niedzielę w kasie z wejsciem na poniedzislek?

    • voiceofr

     Dzień dobry,
     On-line ma sens właśnie po to, aby nie stać w kolejkach, idą Państwo od razu do kontroli bezpieczeństwa. Dzieciom muszą i tak wydać bilety po przejściu kontroli. Bilety w kasach wydają tylko na określony dzień, nie ma przedsprzedaży. Pozdrawiam.

 5. Damian

  Witam, czy orientuje się Pani jak wygląda sprawa biletów(voucherów) z videoprzewodnikiem do koloseum ? Czy wybierając się z trójką dzieci powinniśmy wykupić bilet videguide dla każdego z nich czy też przy odbiorze biletów dla dorosłych opłacić w kasie jakiś rodzaj rezerwacji godzinowej dla nich? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Gratuluję dzieci, bo to skarb. Domyślam się, że nie skończyły jeszcze 18 lat. Nie do końca zrozumiałam, czy Państwo już zarezerwowali bilety dla dorosłych. Jeśli tak, to przy ich odbiorze w kasie muszą Państwo zapłacić €2 za każde dziecko za wejście o tej samej porze. Co do wideoprzewodników, zwykle pobiera się je w oddzielnej kasie. Nie wiem, czy jest sens kupować je każdemu dziecku, to już Państwo muszą zdecydować, czy są na tyle zdyscyplinowane, że będą w stanie je obejrzeć. Zwykle dzieciom brak cierpliwości. Udanego pobytu.

 6. Monika

  Witam,
  Możliwe, że ktoś już o to pytał… Zastanawiam się czy młodzież UE w wieku do 18 r. życia zawsze ma wejście do obiektów muzealnych w Rzymie gratis + 2 euro za rezerwację? Jeśli dobrze odczytuję, to młodzi ludzie w wieku 18-25 płacą 2 Euro za wejście (więc razem z rezerwacją 4 euro). Czy wystarczy zwykła polska legitymacja uczniowska lub studencka, aby wejść do muzeów na tych warunkach? A czy może orientuje się Pani czy polskim nauczycielom przysługuje gdziekolwiek zniżka na wejście do muzeów? Dziękuję za pomoc 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór Pani Moniko,
   Młodzież do 18 lat wchodzi za darmo we wszystkich muzeach państwowych we Włoszech – i musei statali. Studenci od 18 do 25 lat – górną granicą jest data urodzin od 1 marca 2019 wchodzą za €2 do muzeów państwowych. To prezent od ministra kultury, który ma przybliżyć kulturę młodzieży, bo ci do 18 lat nie są nią kompletnie zainteresowani. Galleria Borghese i Koloseum pobierają €2 za rezerwację on-line. Wystarczy legitymacja szkolna bądz studencka, jesteśmy członkiem UE. Polscy nauczyciele mogą wejść za darmo jedynie z grupami młodzieży. Studenci i doktoranci historii sztuki, języków klasycznych, archeologii są uprawnieni do zniżek. Rzym ma zarówno muzea państwowe (i musei statali), jak i muzea miejskie (i musei civici), np. Muzea Kapitolińskie, którymi zarządza miasto i mają one inne zasady wejść, trzeba już bezpośrednio sprawdzać ich strony. Pozdrawiam serdecznie.

 7. Monika

  Witam,
  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź,
  Pozdrawiam 🙂
  PS. Wyrazy uznania za ten wyjątkowy blog! Od jakiegoś czasu planuję odwiedzić Rzym. Kiedyś (trochę lat już minęło;) byłam w tym pięknym mieście… Tęsknię za nim. Czytam tradycyjne przewodniki i szperam w sieci … I tak właśnie natknęłam się na Pani stronę. Super – takie “wieści z Rzymu” i to z pierwszej ręki! Dziękuję raz jeszcze za odpowiedź.

  • Voice of Rome

   Dziękuję. Zapraszam do Rzymu i na moją stronę 🙂 Niestety, tradycyjne przewodniki nie pokażą Pani prawdziwego Rzymu, ja poznałam go dopiero po zamieszkaniu, choć wcześniej wiele razy bywałam w Wiecznym Mieście.

 8. Ewa

  Witam, jestem osobą niepełnosprawną, wiem, że na legitymację lub orzeczenie mogę za darmo z opiekunem wejść np. do Koloseum. Czy w takim wypadku muszę rezerwować online bezpłatną wejściówkę czy wystarczy przyjść i na miejscu pokazać dokumenty?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie ma już możliwości rezerwowania bezpłatnych wejść on-line. Muzea Watykańskie wymagają wysłania emaila wcześniej. Na stronie Koloseum nie znalazłam żadnej informacji o wejściu poza kolejnością, choć jest to dla mnie logiczne, że kolejka nie powinna dotyczyć Pani. Proszę wysłać email na info@coopculture.it – to oficjalny sprzedawca biletów wstępu, doradzą Pani, jakie są zasady wejścia dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz Koloseum jest winda, która zawozi na drugi poziom. Proszę skorzystać, bo schody są bardzo strome. Pozdrawiam.

 9. marta

  Witam,
  za kilka dni będę ponownie w Rzymie. Poprzednim razem do obejrzenia Palatynu, Forum Romanum i Koloseum zniechęciły mnie gigantyczne kolejki i chaos jaki panował szczególnie przy Koloseum. Tym razem chciałabym ponowić próbę. Wybieram się z mężem i synem w wieku poniżej 18 roku życia. Wiem, że stosunkowo najmniejsze kolejki do kasy mieszczą się przy via San Gregorio. Byłaby bardzo wdzięczna za informację czy wejście na teren obiektu jest dokładnie w tym samym miejscu co Kasa biletowa, czy przejście z Palatynu do Forum a potem do Koloseum jest jakoś oznaczone żeby bez sensu nie błądzić. Czy z Palatynu lub Forum można od razu wejść do Koloseum ( bez kolejnych kolejek do kontroli)? Ile jest wyjść z tych trzech obiektów? I jak wygląda na chwilę obecną opłata za bilet i czy obowiązuje on przez dwa dni. Bardzo dziękuję za czas poświęcony na udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Niestety, nie mam dla Pani dobrych wieści, chaos jest jeszcze większy, ponieważ od marca wyznaczają godzinę wejścia do Koloseum. Jeśli Pani kupuje bilet przez internet, to wybierze ją sama. Jeśli bez rezerwacji, wyznaczą Pani godzinę wejścia do Koloseum niezależnie od kasy i od niej uzależni Pani dalsze zwiedzanie. Radzę kupić bilet przez internet, o ile to jeszcze możliwe – albo rano, albo po południu, są upały i zwiedzanie w środku dnia nie należy do bezpiecznych. Koloseum będzie pierwszym wejściem, dopiero potem może Pani iść na Forum i Palatyn. Bilet jest ważny 2 dni. Palatyn jest połączony z Forum Romanum, natomiast nie ma przejścia z Forum do Koloseum, to dwa oddzielne obiekty rozdzielone ulicą i placem. Za każdym razem trzeba przejść kontrolę bezpieczeństwa. Pozdrawiam.

 10. marta

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy w takiej sytuacji jest możliwe zwiedzenie wyłącznie Forum Romanum-Palatyn bez Koloseum? Jeśli tak, gdzie najłatwiej zdobyć bilety i w jakich cenach ( dwie osoby dorosłe i nastolatek)? Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  • Voice of Rome

   Cena biletu to €12. Do 18 lat gratis. Najwygodniej przez internet, wtedy możecie Państwo lepiej zarządzać własnym czasem, pobierają 2€ dodatkowo od osoby za rezerwację, również za nastolatka, ponieważ wchodzi o tej samej godzinie co Państwo i za niego €2 pobiorą już w kasach. Jeśli nie internet, to na miejscu, najlepiej w kasach przy Via Gregorio, tam jest bezpośrednie wejście na Palatyn. Nikt Państwa nie zmusi do wizyty w Koloseum, ale jeśli jest wliczone w cenę, to dlaczego rezygnować. Zwłaszcza dziecko może poznać kawał historii. Proszę to przemyśleć. Pozdrawiam.

 11. marta

  Reasumując: jeśli bilety kupię w kasach przy Via Gregorio to mam 2 dni na zwiedzenie tych trzech obiektów zaczynając od Koloseum. Ciekawi mnie jak w praktyce wygląda wchodzenie turystów indywidualnych na konkretną godzinę do Koloseum, bo pamiętam długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa, a przecież czeka nas również kontrola biletowa do tego obiektu. A po obejrzeniu Koloseum mogę z powrotem wrócić do Via Gregorio i tam wejść na Palatyn i Forum. Czy tak? Pani porady są nieocenione 🙂 Bardzo dziękuję za rozjaśnienie tematu.

  • Voice of Rome

   Zawsze ma Pani 2 dni na zwiedzenie Koloseum i Forum Romanum z Palatynem. Musi Pani dostosować się do godziny, którą wyznaczą Pani na wejście do Koloseum. Do Koloseum trzeba przyjść minimum 30 minut przed godziną wejścia, przy czym udaje się Pani już bezpośrednio do ochrony, a nie ustawia w ogólną kolejkę. Niestety, żyjemy w takim, a nie innym świecie, kontrole są surowe od czasów ostatnich zamachów terrorystycznych w innych miastach europejskich i trzeba cierpliwie przez nie przejść. Kontrola biletów to jest moment. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu.

 12. Basia

  Witam 🙂 Czy w związku z tą zmianą cen planują też jakieś bezpłatne dni na początek listopada 2019? Na oficjalnej stronie niestety nie udało mi się nic znaleźć. Dziękuję.

 13. Asia

  Witam !
  Wybieram się do Rzymu 9.09 . Odwiedziłam oficjalną stronę Coopculture. Niestety okazało się , że na okres kiedy będę w Rzymie ( 9.09- 19.09) wszystkie terminy rezerwacji są zajęte. Chciałam zarezerwować dwa bilety z jednoczesną możliwością zakupu karty Romapass . Czy może Pani podpowiedzieć jakie mam teraz możliwości będąc tam na miejscu?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Sprawdziłam stronę coopculture, biletów jest mnóstwo w okresie, kiedy Pani będzie w Rzymie. Proszę zakreślić opcję solo disponibili, czyli te, które są dostępne i pokaże się Pani lista dostępnych wejść. Jeśli myśli Pani o wejściu z kartą RomaPass, musi zakreślić opcję z Roma Pass za €2, a kartę RomaPass zakupić bądz online, badz na miejscu. Pozdrawiam

 14. Asia

  Witam!
  Dziękuję za pomoc. Zwyczajnie przeoczyłam to okienko z opcją dostępu. Rozumiem , że rezerwując bilet z Roma Pass 72 h samą kartę mogę zakupić na przykład w dniu przylotu na lotnisku, natomiast pokwitowanie zakupu biletu odbieram w specjalnie dedykowanej kasie. Muszę dokonać jeszcze rezerwacji do takich miejsc jak; Muzea Kapitolińskie, czy Zamek Świętego Anioła. Galeria Borghese jest wyłączona z usługi Roma Pass – tu rezerwuje po prostu zwykły bilet? Czy aby zarezerwować te miejsca muszę mieć już zakupioną Roma Pass. Z góry dziękuję za pomoc. trochę można się w tym wszystkim zagubić. Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Paniu Asiu,
   Musi Pani zarezerwować wejście z RomaPass on-line, to obowiązkowe od 1 marca 2019, a potwierdzenie zakupu – €2 od osoby wydrukować i zabrać ze sobą do Koloseum. Rozumiem, że to będzie Pani pierwsze wejście. RomaPass może Pani kupić wszędzie. Galleria Borghese zawiesiła serwis z RomaPass, nie wiadomo, z jakiego powodu. Musi tu Pani koniecznie zarezerwować wstęp on-line, taką mają procedurę, ale przynajmniej zwiedza się spokojnie i bez tłumów. Nie musi Pani rezerwować Muzeów Kapitolińskich ani Zamku Anioła, nie ma tam tłumów, a dla posiadaczy RomaPass jest oddzielna kolejka. RomaPass 72h daje Pani bezpłatny wstęp do dwóch obiektów, do innych są zniżki. Pozdrawiam.

 15. Michał

  Witam
  Planuję wizytę z rodziną Koloseum i pozostałych 2 obiektów w grupie. Planuję także zakupić kartę RomaPass.
  Pisałem już maila do obsługi Roma Pass, ale odpowiedź była odsyłaczem do ich FAQ 🙁 A tam nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie: na wskazanej stronie z biletami do Koloseum, jest opłata obecnie 4EUR za bilet “reduced”. Takie bilety powinienem kupić, jak rozumiem dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci (7,14), przy warunku posiadania Roma Pass. Ale! Przecież nie ma Roma Pass dla dziecka 7 lat. Więc jak to wszystko pogodzić ?
  Chyba że coś rozumiem, źle, to z góry dziękuję za informacje 🙂
  pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pisanie ciekawych rzeczy 🙂
  Michał

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Panie Michale,
   Aby zakupić bilety do Koloseum z RomaPass, musi Pan znalezć na stronie głównej Coopculture paragraf RomaPass w kolumnie po lewej stronie i klikąć w link, przekieruje Pana na zakup biletów wstępu do Koloseum na konkretną godzinę dla posiadaczy tej karty – €2 od osoby. Musi Pan wydrukować potwierdzenie zakupu i zabrać je razem z RomaPass do Koloseum. Dzieci do 18 lat mają wstęp wolny do Koloseum, więc absurdem jest kupować im RomaPass, wejdą razem z rodzicami i wydadzą im darmowe bilety w kasach. Dzieci do 10 lat jeżdzą komunikacją miejską za darmo. Pozdrawiam.

 16. Michał

  Nie wiem jak dziękować 🙂
  Jak to jest, że Państwo wiedzą, a obsługa z Colosseum nie … Ale nic to. Jak tylko kupię Roma Pass online, to zamawam wejściówki w ten sposób.
  Jeszcze raz dziękuję i zwiedzamy Rzym na początku października 🙂

  Pozdrawiam serdecznie, Michał 🙂

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór Panie Michale,
   Lepiej niech Pan kupi wejściówki do Koloseum od razu, póki jeszcze ma Pan możliwość wyboru godziny. RomaPass może Pan kupić na lotnisku. Jedno nie wyklucza drugiego. Pozdrawiam serdecznie.

 17. Michał

  Dziękuję za odpowiedź 🙂
  To jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę: czy w ogóle opłaca się kupować Roma Pass ? Założenia: będziemy z 2 dzieci, więc nie damy rady wszystko przejść na pieszo. Planuję kilka razy dziennie przemieszczać się metrem.
  W planach odwiedziny: Watykan, Muzea Watykańskie, zamek św. Anioła, oczywiście Koloseum z Forum Romanum i Pallatynem, Termy Dioklecjana.
  Jak liczę z Roma Pass i bez, to wychodzi podobnie, a zawsze RP daje jakąś opcję na darmowe, bądź tańsze wejście “jakby co”.
  Jakie są Wasze opinie Voice of Rome ?
  Z góry dziękuję za info, pozdrawia serdecznie, Michał

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie jestem zwolennikiem RomaPass, wcale nie jest taka korzystna, a już na pewno nie dla dzieci. Za wstęp do Muzeów Watykańskich musicie Państwo zapłacić wszyscy. Panu i żonie z pewnością w tym przypadku opłaci się RomaPass. Uwaga, RomaPass nie pokrywa przejazdów z i na lotnisko. Młodsze dziecko ma przejazd gratis i wstęp do muzeów państwowych także. Starszemu dziecku trzeba wykupić bilet komunikacji miejskiej na 3 dni za €18. Pozdrawiam.

 18. Michał

  Już zakupiłem Roma Pass i bilety wstępu do Colosseum. Kupiłem tylko wejścia do Colosseum dla mnie i żony, dla dzieci nie kupowałem, bo jak rozumiem, odbiorę dla nich wejścia darmowe (poniżej 18 r życia) wraz z naszymi biletami ? Zgadza się ? Przyszło potwierdzenie zakupu na adres mailowy, ale ponieważ to są wejścia zniżkowe, to według tego co napisali, nie mam możliwości wydruku biletów, tylko muszę pokazać maila z dowodem zakupu i wtedy odbiorę bilety.
  Chciałem jeszcze potwierdzić tylko to, bo przyznaję, że komunikacja z biurem obsługi zarówno Roma Pass jak i Colosseum jest porażką …
  Dziękuję i pozdrawiam, Michał

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór Panie Michale,
   Tak, dzieci odbiorą darmowy bilet w kasach. Państwo muszą mieć przy sobie i maila z dowodem zakupu i RomaPass, bo rozumiem, że te zniżkowe bilety zostały zakupione w tej opcji. Życzę udanego pobytu w Wiecznym Mieście. Pozdrawiam.

 19. Elżbieta

  Dzień dobry,
  wybieram się z przyjaciółmi oraz z 14-letnią córką do Rzymu. Planujemy odwiedzić Koloseum 01.11.2019. Jak przeczytałam, ceny biletów wzrosły, ale nie to mnie martwi. Proszę o informację jak zarezerwować bilet także dla córki? W procesie rezerwacyjnym nie widzę takiej możliwości, gdyż są tylko bilety full oraz reduced.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Elżbieta

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie ma możliwości rezerwacji darmowych biletów on-line. Wejdzie Pani bez kolejki z rezerwacją, a dziecko otrzyma darmowy bilet w kasie. Proszę mieć przy sobie dokument tożsamości córki. Pozdrawiam.

 20. Elżbieta

  Dzień dobry,
  bardzo dziękuję za odpowiedź:-). Jestem pod ogromnym wrażeniem wkładu Pani pracy w prowadzenie bloga. Naprawdę…
  Czy odebranie darmowego biletu dla dziecka oznacza, że będę musiała stać w kolejce do normalnej kasy?
  Pozdrawiam,
  Elżbieta

  • Voice of Rome

   Jeśli Pani zarezerwuje bilet przez internet, to nie trzeba stać w kolejce. Idzie Pani od razu do kontroli bezpieczeństwa, pokaże pracownikom rezerwację i przechodzi razem z córką. Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz.

 21. Michał

  I wróciłem z Rzymu 🙂
  Dopisze tylko po fakcie jak poszło z biletami. Kupiłem RomaPass, więc dla takiej opcji kupiłem 2 bilety dla dorosłych przez stronę. Koszt to 4 EUR. Dla dzieci nie kupowałem, bo mają wejście za darmo.
  Więc podchodzimy do Koloseum, faktycznie kolejka dla osób posiadajacych bilety kupione online, jest krótka, pracownicy z obsługi kierują do oddzielnego wejścia.
  Podchodzę do kasy i … wiedziałem, że tak będzie 😉 Pani w kasie w Koloseum mówi, że mamy tylko 2 bilety kupione online a mamy 2 dzieci, na co ja, że przecież dzieci nie płacą, mamy Roma Pass (pokazuję) i nie mają na stronie takiej opcji, zeby “zarezerwować” bilety dla dzieci. Trwało to ładnych parę minut, w końcu spytała kogoś innego i jej chyba coś wytłumaczył i poszło. My weszliśmy skanujac Roma Pass a dzieci dostały 1 darmowy wspólny bilet.
  Dobra 🙂
  To teraz ten bilet jest łączony z Forum Romanum i Pallatynem. Po wyjściu z Koloseum kierujemy się do Forum Romanum. Kolejka długa, mimo, że jest osobno dla tych mających bilety. Pytam w międzyczasie kogoś z obsługi, czy wszystko z naszymi biletami jest ok. A człowiek mi odpowiada, że mam rezerwację na 10.30 w Koloseum i teraz (była jakaś 12) juz to jest nie ważne i musze iść odebrać nowe wejściówki !!! Druga osoba z obsługi powtarza to samo ! Ja tłumaczę, że jak to jest możliwe, zeby mieć rezerwcję na 10.30 i zacząć w tym samym czasie zwiedzać Koloseum i np. Forum Romanum ??!
  Nic to, stoimy w kolejce i już po podejściu do kobiety sprawdzajacej bilety, tam było juz wszystko ok. Zeskanowała Roma Pass i te bilety co dzieci dostały darmowe w kasie. Poszło 🙂
  Generalnie jest bałagan spory, sami pracownicy jak widać się gubią w tym co jest…
  Ale miejsca obłędne 🙂 Jedynie trzeba brać poprawkę na włoski “luz” 😉
  A – ważne: bez biletów kupionych online, to kolejka do samej kasy na mniej więcej 2h czekania. A to był październik. Co się dzieje w wakacje to nawet nie chcę myśleć.

  Dziękuję jeszcze raz ze wszelką pomoc i odpowiedzi tutaj. Bardzo mi pomogły w całym wyjeździe.
  Pozdrawiam serdecznie, Michał 🙂

  • Voice of Rome

   Dzień dobry, Panie Michale,
   A właśnie kto jak kto, ale pracownicy nie powinni się gubić, a są niedoinformowani i sami stwarzają sztuczne problemy. Dobrze, że był Pan poinformowany i nie odpuścił, bo praktyczna wiedza zawsze pomaga. Szkoda tylko, że musiał Pan się użerać (przepraszam za określenie) z biurokracją, bo wstyd. Zmieniła się dyrekcja Koloseum, opracowują nowe trasy, mogliby przeszkolić personel i merytoryczne, ale również z dobrych manier. Aż strach pomyśleć, co będzie po 1 listopada. Dziękuję za ten komentarz.

 22. Basia

  Dzień dobry:) Kupiłam bilet Koloseum-Forum Romanum-Palatyn na poczatek listopada. Bilet ważny 2 dni. Zgodnie z informacjami na bilecie zwiedzanie zaczynam od Koloseum o 9.50. Bilet (nie rezerwacja) mam wydrukowany. Stąd moje pytanie czy udają się od razu do kontroli bezpieczeństwa? I czy powinnam być wcześniej, ale ile? O tym akurat nie wspomnieli w mailu z biletami i jestem trochę zdezerientowana czy o 9.50 mam ustawić się w kolejce do kontroli, czy być wcześniej 🙂 Z góry serdecznie dziękuję 🙂

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Od razu musi Pani iść do kontroli bezpieczeństwa. Trzeba przyjść około 30 minut wcześniej. Pozdrawiam.

 23. Eryk Kamiński

  Dzień dobry,
  Wybieramy się do Koloseum, Forum i Palatynu w połowie stycznia 2020.
  2 osoby dorosłe i 2 dzieci 11 i 16 lat.
  Zastanawiamy się czy warto kupować bilety on-line(ze względu na konieczność odbioru biletów dla dzieci w kasach) czy w styczniu nie należy obawiać się ogromnych kolejek i można kupić w kasie?
  Pozdrawiam,
  Eryk

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   W styczniu w ciągu tygodnia nie powinno być problemów z kolejkami za wyjątkiem weekendów. Decyzja należy do Państwa. Pozdrawiam.

 24. Dorota

  Dzień dobry,
  Ja z pytankiem o Koloseum. Czy dobrze wyczytałam że wejście na arenę i wyższe piętra jest możliwe tylko z przewodnikiem? Czy taka wycieczka:
  COLOSSEUM, ROMAN FORUM AND PALATINE REGULAR ENTRANCE + ENGLISH TOUR (3 H)
  Oznacza obejście całego Koloseum z przewodnikiem (arena, podziemia, wyższe piętra), a potem samemu Forum Romanum i Palatyn? Proszę o poradę – zastanawiam się nad kupnem – wchodzimy w pięć osób, angielski na tyle aby rozumieć znają dwie. Zdążę coś przetłumaczyć? Warto zobaczyć bez słuchania przewodnika? A jeśli chcę kupić ten bez przewodnika to przy 2 dzieci kupuję tylko 3 dorosłe, a po dziecięce idę do kasy odbioru biletów online? Dobrze zrozumiałam poprzednie wyjaśnienia? Na oficjalnej stronie nic się nie da wyczytać 😥

  • voiceofr

   Dobry wieczór,
   Od 1 stycznia na oficjalnej stronie Coopculture są odnowione propozycje tras Proszę je jeszcze raz przestudiować pod kątem finansów, ponieważ sporo kosztują. Trasa, którą poprzednio Pani wybrała, czyli podstawowa wersja z przewodnikiem po angielsku, nie obejmuje wejścia do podziemi i na arenę. Tę odnajdzie Pani w rozszerzonej wersji €22 plus koszty przewodnika i rezerwacji. W wersji z przewodnikiem zawsze jest opcja zakupu biletu dla dziecka. Nie będzie czasu na tłumaczenie, ponieważ grupy są mieszane, kto zarezerwował, ten wchodzi. Jeśli zdecyduje się Pani na podstawowy bilet, pozostaje opcja zakupu biletów dla dorosłych, a dzieci w kasach. Pozdrawiam.

 25. Kasia

  Witam,
  W kwietniu planuję zwiedzanie Koloseum z kilkuosobowej grupie wraz z 3 dzieci ( poniżej 18 roku życia). Jeżeli dobrze zrozumialam, kupuję on-line bilety dla osób dorosłych ( wybór konkretnego dnia i godziny), zabieram wydruk ze sobá. Ok. 30 min wcześniej ustawiam się do kolejki bezpieczeństwa i tam otrzymuję bilety dla dzieci? Czy ustawiam się do zwykłej kolejki do kasy by sfinalizować temat bietów dla dzieciaków?. Nie ukrywam że temat nastręcza mi odrobinę stresu.
  Ps. Świetna strona, czytelna, ciekawa, super!

  Pozdrawiam, kasia

  • voiceofr

   Pani Kasiu,
   Rezerwuje Pani bilety dla dorosłych i z potwierdzeniem udaje się od razu do kontroli bezpieczeństwa. Zwykła kolejka Pani nie dotyczy, ponieważ ma Pani rezerwacją na konkretną godzinę. Po przejściu bramek zobaczy Pani kasy, w których wydadzą PAństwu bilety dla dzieci. Trzeba mieć ze sobą na dokumenty tożsamości dzieci. Pozdrawiam.

 26. Karina

  Witam,

  Planuję odwiedzić Koloseum za miesiąc – ok.20 lipca, chciałam już zarezerwować bilety, jednak na stronie jest możliwość kupienia biletu tylko na czerwiec. Czy bilety będą dostępne w jakimś konkretnym terminie? Nie mogę znaleźć informacji odnośnie terminu w którym udostępniana jest kolejna pula biletów na następne miesiące.

  Pozdrawiam, Karina

  • voiceofr

   Dobry wieczór,
   Proszę regularnie sprawdzać stronę rezerwacyjną, ponieważ lipiec nie został jeszcze wpuszczony do systemu rezerwacyjnego. Pozdrawiam serdecznie.

 27. Maciek

  Dzień dobry, czytam wszystkie komentarze i już zgłupiałem.
  Będę w sierpniu w Rzymie, wraz ze znajomymi każdy z nas będzie miał kartę Roma Pass 48h uprawniającą do jednego bezpłatnego wejścia do Muzeum.
  Czy korzystając z karty Roma Pass wchodząc do Koloseum (wiem, że muszę wcześniej godzinę zarezerwować) dostaję jakiś bilet do zeskanowania przy wejściu do Forum Romanum, czy przy wejściu do Forum Romanum ponownie skanują kartę RP, ale w tej sytuacji wejście do Koloseum wykorzystało 1 darmowe wejście i już nie wejdę do FR?
  Przepraszam, jeżeli zagmatwałem 🙂
  pozdrawiam

  • voiceofr

   Dobry wieczór Panie Maćku,
   Od 1 czerwca z uwagi na Covid obowiązują nowe zasady zwiedzania, proszę zajrzeć na oficjalną stronę Koloseum https://parcocolosseo.it/en/visit/opening-times-and-tickets/. Tak jak przed pandemią może Pan spokojnie wykorzystać wejście z RomaPass, przy czym Koloseum, Forum Romanum i Palatyn są traktowane jako jeden obiekt i nie musi się Pan obawiać. Podczas rezerwacji wejścia do Koloseum musi Pan wybrać opcję rezerwacji dla posiadaczy RomaPass i zapłacić 2 euro za rezerwację, te zasady obowiązują już od ponad roku. Przed pandemią wydawali bilety, w tej chwili z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne w wielu miejscach skanują jedynie rezerwacje internetowe i ta będzie dla Pana najważniejsza przy wejściu plus RomaPass, która chce Pan wykorzystać. Nie wiem, czy Koloseum wydaje pamiątkowe bilety w tym okresie przejściowym do końca września, jeśli tak, to proszę zachować bilet i okaże go Pan pózniej na Forum Romanum już bez stania w kolejce. Powodzenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *