Zamek Świętego Anioła – zwiedzanie gratis

posted in: Rzymskie ABC | 14

Zamek Świętego Anioła to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów Rzymu, choć przyznam, że nie rozumiem aż takiej popularności tego miejsca, bo zbiory są takie sobie, bilet wstępu w trakcie wystaw kosztuje aż €14, więcej niż do Koloseum, a dostępność muzeum pozostawia wiele do życzenia.

Do tej pory zwiedzanie zamku nie było przystosowane ani dla osób niepełnosprawnych, ani dla rodziców z małymi dziećmi, nie akceptowano wózków i spacerówek. Nie wiem, czy to się już zmieniło.

Na nowej stronie muzeum informują, że winda jest dostępna tylko w uzasadnionych przypadkach, ale na który z siedmiu poziomów dowozi, nie wiadomo, nie ma takiej informacji.

Prawdopodobnie turystów przyciąga bliskość Bazyliki św. Piotra i możliwość zrobienia pięknego zdjęcia 360 stopni z Tarasu Anioła, ale osobiście nie marnowałabym wstępu z RomaPass, jest wiele bardziej wartościowych obiektów w Rzymie.

Niestety, nie mam też dobrych wiadomości dla turystów dotyczących bezpłatnych wejść do końca 2019 roku.

Dyrekcja Polo Museale del Lazio, do którego należy Zamek Świętego Anioła zdecydowała, że obiekt będzie można zwiedzić za darmo

w pierwszą niedzielę miesiąca od pazdziernika do marca, a w 2019 roku będą to następujące daty:

6/10, 3/11, 1/12

w każdy czwartek listopada i grudnia

7/11, 14/11, 21/11, 28/11

5/12, 12/12, 19/12, 26/12

Uwaga! Od 11 marca do 4 lipca 2019 obowiązują następujące taryfy:
od 9.00 do 11.00 normalny bilet w promocyjnej cenie – € 5,00
od 11.00 do zamknięcia pełna stawka – € 14,00

Oficjalna strona muzeum

castelsantangelo.beniculturali.it

www.castelsantangelo.com

14 Responses

 1. Magda

  Chciałabym zapytać, czy dla posiadaczy Roma Pass obowiązuje osobna kolejka z wejściem priorytetowym? Czy ponadto, czy wchodząc między godziną 9 a 11 z Roma Pass lepiej zarezerwować bilet internetowi, czy można spokojnie ustawić się w kolejce do kas? Pozdrawiam serdecznie

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Osobne wejście dla posiadaczy RomaPass ma Zamek Świętego Anioła i Muzea Kapitolińskie. Do Koloseum i Galerii Borghese musi się Pani zarejestrować on-line i zapłacić dodatkowe €2 za rezerwację. Pozdrawiam.

 2. Arek

  Witam mam pytanie odnośnie otwarcia muzeów w dniu 02.06 w dzień republiki. Czy są zmienione? Jeśli tak to które muzea i w jakich godzinach? Pozdrawiam 🙂

  • Arek

   Jeszcze chciałem spytać czy mógłbym kupić bilet około godziny 9 w niższej cenie, później pójść na msze do Watykanu i wejść powiedzmy o godzinie 12 na zwiedzanie do zamku św. Anioła ? Czy po prostu zakup biletu wiąże się odrazu z wejściem i przymusem zwiedzania.

   • Voice of Rome

    Dzień dobry,
    To jest promocyjna cena na wejście między 9 a 11, a nie na bilet zakupiony między 9 a 11.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Wszystkie muzea są otwarte, jedynie te położone między Koloseum i Forum Romanum będą zamknięte na czas defilady.

 3. Przemysław

  Witam, mam pytanie odnośnie nocnego zwiedzania. Ponoć jest takowe możliwe w okresie wakacji? Jeśli tak, to czy bilety są w tej samej cenie i RomaPass je obejmuje?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Rzeczywiście w poprzednich latach w wakacyjne weekendy było nocne zwiedzanie Zamku Świętego Anioła. W tym roku na razie cisza, nie ma żadnego programu. Proszę sprawdzać oficjalną stronę zamku, bo zwykle nocne zwiedzanie rozpoczynało się albo pod koniec czerwca, albo na początku lipca. RomaPass obejmuje jedynie zwiedzanie podstawowe. Wszelkie imprezy poza normalnym harmonogramem otwarcia są płatne. Pozdrawiam.

 4. Tomasz Janusz

  a we wrześniu nie obowiązuje zniżka na bilety żadna do zamku ? bo tak jak by zapomnieli o tym miesiącu

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Nie obowiązuje, bo nie musi. Od 1 marca dyrektorzy placówek samodzielnie decydują o darmowych wejściach w ciągu roku, w tym przypadku wybrali miesiące zimowe, a dodatkowo raz w miesiącu od pazdziernika do marca można wejść za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca. Pozdrawiam.

 5. Piotr

  Mam pytanie co do darmowych wejść w pierwszą niedziele miesiąca. Na stronie można zakupić w tym dniu tylko rezerwacje za 1 euro i tylko na godzinę 9:00.

  Pytanie czy to coś daje w zakresie wejścia w tym dniu, i dzięki temu wiem, że się dostane? Czy to tylko błąd na stronie i trzeba po prostu próbować się dostać tam w niedzielę?

  I pytanie co do pozostałych dni, godzina wejścia to jakieś widełki czasowe, czy wejście jest dokładnie o tej porze jakąś większą grupą zwiedzających?

  Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Podczas darmowych wejść nie obowiązuje rezerwacja on-line. Ma ją tylko Galleria Borghese. Trzeba ustawić się w kolejce po bilet.

   W pozostałe dni wchodzi Pan od razu po wykupieniu biletu i zwiedza indywidualnie. Nie ma grupowego zwiedzania, chyba że wykupi Pan specjalną wieczorną trasę z przewodnikiem, organuzją je jeszcze we wrześniu. Pozdrawiam.

 6. Aleksandra

  Dzień dobry

  nim zadam pytanie, wyrażę podziw nad pięknym językiem i zawartością merytoryczną strony.

  czy mogłabym prosić o informację, czy do Zamku Świętego Anioła można kupić bilety online bezpośrednio na oficjalnej stronie Zamku?
  Dokładnie przejrzałam tę stronę, ale nigdzie nie znalazłam informacji o możliwości zakupu biletów online.
  Czy mogę prosić o linka do solidnej strony pośredniczącej w zakupie biletów online?

  Dziękuję i pozdrawiam
  Aleksandra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *