Galleria Borghese – zwiedzanie gratis w 2019 roku

posted in: Rzymskie ABC | 34

Galleria Borghese – przepiękne muzeum z teatralnymi arcydziełami Gian Lorenza Berniniego ma całkiem rozsądną politykę dotyczącą bezpłatnych wejść do końca 2019 roku. Muzeum będzie można zwiedzić gratis przez cały rok w każdą drugą środę miesiąca w wybranych przedziałach czasowych.

I tak po reformie Galleria Borghese oferuje bezpłatne wejście przez cały dzień w następujących terminach:

25/04 – Święto Wyzwolenia

1/05 – Święto Pracy

Pierwsze niedziele miesiąca:

6/10

3/11

1/12

Druga środa każdego miesiąca w następujących godzinach – 13-15, 15-17, 17-19:

13/03

10/04

8/05

12/06

10/07

14/08

11/09

9/10

13/11

11/12

Oficjalna strona muzeum http://galleriaborghese.beniculturali.it

Galleria Borghese ma specyficzny system rezerwacji. Nie można kupić biletów w kasach. Trzeba rezerwować je telefonicznie lub internetowo, i to zarówno przy płatnych, jak i bezpłatnych wejściach. Koszt rezerwacji €2 na osobę. Bilety rezerwujemy tutaj.

Bezpłatne bilety idą jak ciepłe bułeczki, pamiętajcie więc o jak najszybszej rezerwacji nawet na odległe terminy.

Uwaga! Osoby, które zamierzają wejść do Galleria Borghese z RomaPass, muszą zarezerwować wstęp. Rezerwacja jest bezpłatna, ale obowiązkowa. Jak to zrobić? Najlepiej wysłać mail na adres info@tosc.it. Odpowiedz powinna przyjść w ciągu 48 godzin od wysłania. Wstęp należy zarezerwować co najmniej 10 dni przed planowaną wizytą, nie posiadając jeszcze karty RomaPass, należy jednak podać imię i nazwisko osoby, na którą ta karta będzie wystawiona.

I jeszcze jedna uwaga – muzeum można zwiedzać tylko przez 2 godziny, przy czym czas zwiedzania liczy się od momentu pobrania biletu, licznik bije przy oddawaniu bagażu czy korzystaniu z toalety. Cenna uwaga zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby kontemplować jak najdłużej zgromadzone tu arcydzieła.

34 Responses

 1. Regina

  Dzień dobry,
  planuję kupić RomaPass i skorzystać z bezpłatnego wejścia do Galerii Borghese. Czy w takim przypadku powinnam rezerwować za 2 euro i na miejscu okazać RomaPass oraz rezerwację za 2 euro?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Sprawdziłam to bezpośrednio na stronie RomaPass. Tak, musi Pani zarezerwować wejście do Galerii Borghese, ale rezerwacja jest bezpłatna. Jak to zrobić? Najlepiej wysłać mail na adres info@tosc.it. Odpowiedz powinna przyjść w ciągu 48 godzin od wysłania. Powinna to zrobić Pani co najmniej 10 dni przed planowaną wizytą, nie posiadając jeszcze karty RomaPAss, należy jednak podać imię i nazwisko osoby, na którą ta karta będzie wystawiona. Pozdrawiam serdecznie. Poniżej wklejam odpowiedz po angielsku ze strony RomaPass.

   For reservations to the Borghese Gallery and/or Domus Romane/Palazzo Valentini, please call +39 06 32810 (open Monday to Friday, 9:00 am to 6:00 pm – Saturdays, 9:00 am to 1:00 pm) or send an email to info@tosc.it. The booking fee is free.

   Bookings can be made directly from the visitor’s home country, even before purchasing the card.

   For reservations by email, booking confirmations will be provided within 48 hours.

   It is highly recommended to book at least 10 days in advance. You can make a reservation even if you are not in possession of your Roma Pass card yet, always providing the name of the Roma Pass holder.

 2. Regina

  Dziekuję za informację:)
  Mam jeszcze drugi problem:
  Planuję odwiedzić Koloseum z kartą Roma Pass 72h, ale to będzie moje 3 wejście (po darmowym do Galerii Borgese i Forum Trajana), czyli będzie mi przysługiwać zniżka z Roma Pass. Czy w takim przypadku muszę rezerwować wejście do Koloseum na konkretny dzień i godzinę? – a jeśli tak, to jaki mam wybrać bilet:
  biglietto ridotto: 4.00€, czy: Prenotazione ingresso Colosseo con Roma Pass: 2.00€? Pytam o konieczność rezerwacji, bo znalazłam gdzieś w internecie, że od 1.03.2019 nawet posiadacze Roma Pass muszą rezerwować wejście.
  A może jednak nie trzeba rezerwować? I wejść bez kolejki wejściem dla posiadaczy Roma Pass i potem kupić w kasie biletowej bilet zniżkowy?
  Jak to jest z tym wejściem na Roma Pass 72, przy założeniu, że limit darmowych wejść już wyczerpałam?
  Bardzo proszę o pomoc:)

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór Pani Regino,
   Z informacji, jakie znalazłam na stronie RomaPass wynika, że w przypadku wstępu do Koloseum jako 3 wejścia trzeba zapłacić zarówno za ulgowy bilet, jak i koszt rezerwacji, a więc 6 euro razem. Obowiązek rezerwacji wejścia do Koloseum dla posiadaczy RomaPass wszedł w życie 1 marca tego roku. Najpierw tryeba przejść przez kasę biletową, więc lepiej zarezerwować na konkretną godzinę i nie ryzykować dodatkowego stania w kolejce. Przyznam się, że nie widzę żadnej logiki w tym dodatkowym rezerwowaniu wejścia do Koloseum dla posiadaczy RomaPass, raczej dodatkowy bałagan. Gdyby miała Pani wątpliwości, proszę wysłać mail na adres info@romapass.it.

   Wklejam angielską wersję.
   If the Roma Pass 72 Hours and/or Roma Pass 48 Hours is being used to visit the Coliseum, the Borghese Gallery and/or for Domus Romane/Palazzo Valentini, as one of the reduced price admissions following the first two (for Roma Pass 72 Hours) or following the first one (for Roma Pass 48 Hours), then the visitor must add the reservation fee to the reduced price ticket.
   Pozdrawiam serdecznie.

 3. Regina

  Bardzo dziękuję za pomoc😀
  Dziękuję za ten blog, jest bardzo pomocny. Jadę do Rzymu drugi raz, ale teraz chcę zwiedzać w sposób bardziej przemyślany niż w zeszłym roku, chociaż zwiedzanie ‘na hurra’ też miało swój urok😀Jednak po lekturze tego blogu wiem, że trochę straciłam (zwłaszcza czas w kolejkach).
  Rzym to jest miasto w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia i mam nadzieję, że to nie będzie mój ostatni raz.
  Ci vediamo a Roma.
  Regina

  • Voice of Rome

   Dziękuję i życzę wspaniałego pobytu w Wiecznym Mieście.

 4. Agnieszka M

  Dzień Dobry,
  Chciałabym zarezerwować wejście w dniu 21.04.2019 do Galerii Borghese.Otrzymałam informację o konieczności wypełnienia formularza, który znajduje się na stronie https://www.tosc.it. Jednakże w formularzu rejestracyjnym są wskazane kwoty 15 euro. Jak zapytałam emailem o bezpłatne zwiedzanie w Wielkanoc 2019 otrzymałam informację : nie jest to muzeum miejskie, ale państwowe, nie stosuje się tego do tego rodzaju obiektów. Proszę Panią o wsparcie w tym temacie. Bo kto jak nie Pani 😉

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Agnieszko,
   Znalazła Pani news dnia, bo rzeczywiście Galleria Borghese jest muzeum państwowym, a nie miejskim, ale 21 kwietnia miał być wstęp za darmo, na stronie ministerstwa kultury do dziś ta data widnieje w wyszukiwarce 20 bezpłatnych dni w ciągu roku. Nikt nie wpadł na to, że można usunąć datę ot tak, bez żadnego ogłoszenia. Co mogę powiedzieć, wstyd, ale to muzeum ma dyrektorkę, która traktuje je jak prywatny folwark, niestety.

 5. Agnieszka M

  Szanowna Pani,
  Dziękuję za informację odnośnie Galerii Borghese. Mimo wszystko dziwne to , że na stronie Ministerstwa Kultury data 21 kwietnia jest wskazana jako dzień bezpłatnego zwiedzania. Czy mogę prosić o namiar strony Ministerstwa, gdzie są wskazane te daty. Chciałabym przekazać tę informację w Galerii Borghese. Skoro pracownicy są zdziwieni to może warto wskazać to źródło danych…
  Naprawdę jestem bardzo Pani wdzięczna, dzięki Pani będzie łatwiej, szybciej….
  Z wyrazami szacunku.

  • Voice of Rome

   Piazzale Scipione Borghese
   Dzień dobry,
   Ja też już rano napisałam na ich FB, napisałam również do RomaToday, podam Pani link do artykułu z 19 lutego http://www.romatoday.it/eventi/cultura/settimana-musei-gratis-roma-5-10-marzo-2019.html?fbclid=IwAR2vqF83HXs8GI8wTqnGeXBszw5hOAMrDkuNCqczTPNKHFzn4xyohj2ofKw, bo każdy, kto pisze, logiczne, że sprawdza, a podstawą była ta wyszukiwarka opublikowana 26 lutego przez ministerstwo kultury.
   http://iovadoalmuseo.beniculturali.it
   Wystarczy, że wstuka Pani Galleria Borghese, mi wciąż wyskakuje 21 kwietnia

   Visita il sito web

   Date disponibili
   03/03/201905/03/201906/03/201907/03/201908/03/201909/03/201910/03/201913/03/201910/04/201921/04/201925/04/201901/05/201908/05/201912/06/201910/07/201914/08/201911/09/201906/10/201909/10/201903/11/201913/11/201901/12/201911/12/2019

  • Voice of Rome

   Ja tę informację widziałam także na oficjalnej stronie Galerii Borghese pod koniec lutego i skoro widzieli lokalni dziennikarze, bo wiadomość tę powtarzały wszystkie dzienniki, to coś jest nie tak. Obsługą sprzedaży zajmuje się zewnętrzna firma Gebart.

 6. Agnieszka M

  Dobry Wieczór,

  Mam nadzieję, że nie zrozumiała mnie Pani źle. Jestem wdzięczna Pani za każdą informację. Chciałam tylko tak jak Pani przekazać pracownikowi Galerii informację, którą Pani się ze mną podzieliła. Tym bardziej, że odpisano mi lakonicznie. Myślę, że Pani wskazała tyle pięknych miejsc w Rzymie, że na Galerii Borghese nasza podróż się nie skończy. Dziękuję za linki, oczywiście zapoznam się 😉

  Z wyrazami szacunku
  Agnieszka

  • Voice of Rome

   Pani Agnieszko,
   Czy ktokolwiek odpowiedział Pani z tej Galerii? Ani ja, ani mój mąż nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie komentuję tego, muzeum jest piękne, zarządzanie fatalne. 21 kwietnia będzie także wstęp wolny do Term Karakalli, jeśli da Pani radę. Pozdrawiam ciepło:)

 7. Paweł

  Dobry wieczór,
  zarezerwowałem i opłaciłem w dniu dzisiejszym przez stronę https://www.tosc.it 3 bilety po 2E + opłata serwisowa 6E na dzień 25.04. Czy z wydrukowanym potwierdzeniem rezerwacji i dokumentem tożsamości należy zgłosić się do kasy i wówczas zostana wydane bilety? I czy trzeba zrobić to dużym wyprzedzeniem (kolejki?) przed godziną wskazaną na rezerwacji?
  Pozdrawiam
  Paweł

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Panie Pawle,
   Wydaje mi się, że 30 minut wcześniej wystarczy. Musi Pan przejść przez bramki, a następnie udać się do kas po odbiór biletu. Zwiedzanie musi Pan rozpocząć o wyznaczonej godzinie, ponieważ muzeum to nie pozwala przebywać dłużej w salach niż 2h. Pozdrawiam.

 8. Ania

  Witam ponownie Pani Ulu 🙂
  Jakieś 2 tygodnie temu kupiłam przez internet bilety do galerii Borghese na 14 maja. W Rzymie będziemy z mamą od 8 (wieczór) do 15 maja. Dziś otrzymałam na maila informacje, że zwrócą mi pieniądze za bilety na konto, gdyż w tym dniu będzie galeria zamknięta. Chcialam kupić bilety na inny dzień, ale też nie można w tym akurat tygodniu kupić… Czy Pani coś może wie na ten temat?
  Pozdrawiam mocno. Ania

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór Pani Aniu,
   Zajrzałam na ich stronę. Rzeczywiście zamykają 14 maja galerię z powodu przygotowywania wystawy. Czy zaproponowali Pani inny termin zwiedzania? Może warto się z nimi skontaktować, zanim zwrócą pieniądze. Awaryjnie jest jakaś pula biletów bez rezerwacji 30 minut przed wejściem, ale szczerze mówiąc, nie wiem, jak to funkcjonuje, czy dają je wtedy, kiedy ktoś zrezygnuje, czy mają ileś tam biletów w zanadrzu.

   • Ania

    Dziekuje bardzo za odpowiedz!!!

    Dopiero teraz zauwazylam odpowiedz od Pani 🙁 przepraszam, cos mi komputer szwankuje.
    Pisalam do nich i prosilam, by wybrali mi inny termin w dniach kiedy bede w Rzymie, niestety nie otrzymalam odpowiedzi 🙁 wszystkie terminy na ten czas sa zajete.
    Chyba sie przejde do galerii bedac juz w Rzymie z nadzieja, ze beda jakies wolne bilety.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Ania

    • Irek

     W tym muzeum już nie honorują RomaPass. Oczywiście przy zakupie nikt o tym nie informuje, a Galeria ciagle jest w wykazie RomaPass. Dodatkowo – obsługa muzeum wyjątkowo niemiła i arogancka. Samo muzeum zdecydowanie warte odwiedzenia.

     • voiceofr

      Dobry wieczór,
      Na oficjalnej stronie RomaPass od początku jest informacja o czasowym zawieszeniu wejść z tą kartą do Galleria Borghese, choć samo muzeum już nie zamieszcza takiej wiadomości. Do kiedy to potrwa, nie wiadomo. Nie wiadomo również, dlaczego ta usługa została zawieszona. Trudno mi się wypowiadać na temat obsługi muzeum. Mogę tylko Panu powiedzieć, że dyrektor tej placówki to bardzo butna osoba, więc jaki pan, taki kram, ale samo muzeum – wspaniałe teatralne rzezby Berniniego warte są odwiedzin, co Pan słusznie zauważył. Pozdrawiam serdecznie.

 9. Ania

  Witam Pani Ulu,

  dziekuje jeszcze raz za wspanialego bloga. Mam problem. Od 8-15 maja bede w Rzymie. Bardzo zalezalo mi, zeby zobaczyc Galerie Borghese, wiec juz dosc dawno temu kupilam bilet na 14 maja. Kilka dni temu otrzymalam e-mail z informacja, ze tego dnia jednak galeria bedzie zamknieta….zwroca mi pieniadze za bilety na konto…a ja moge sobie wybrac inny dzien. Problem w tym, ze w tym okresie wszystkie bilety sa wykupione. Pisalam do nich, ale nic to nie dalo… 🙁 kilka dni przed wyjazdem dostaje taka wiadomosc. Czy 14 maja jest jakies swieto, ze galeria bedzie zamknieta? czy nie ma szans, zeby na miejscu kupic bilet?

  Pozdrawiam. Ania.

 10. Małgosia

  witam serdecznie, wybieram się do Rzymu w terminie 17-24.08. Chciałabym wybrać się do Galerii Borghese z kartą Roma Pass 72h, ale przeczytałam, że usługa z kartą jest zawieszona. Co to znaczy? Chciałam, aby galeria ta była jako pierwsza atrakcja za darmo. Czy przy rezerwacji sama mogę wskazać datę i godzinę wejścia, chciałabym tam wejść w poniedziałek 19.08 o 9 rano? czy to galeria określi mi datę i godzinę? Jako drugą atrakcję chciałam zwiedzić Koloseum z Forum Romanum i Palatyn, przy czym chciałabym zarezerwować Koloseum na godz. ok. 16 w poniedziałek (na dzień dzisiejszy są dostępne godziny wejścia), a Forum Romanum z Palatynem zwiedzić we wtorek od rana. Taka opcja jest możliwa, tak? i jeszcze jedno pytanie, gdyby nie udało mi się wejść w poniedziałek od rana do galerii, to czy mogę od rana zwiedzić Forum Romanum z Palatynem, pomimo że do Koloseum będę miała wejście zarezerwowane po południu? Będę wdzięczna za pomoc.
  Małgosia

  • Voice of Rome

   Pani Małgosiu,
   Galleria Borghese jest czynna od wtorku do niedzieli, więc odpada poniedziałek. Dlaczego usługa z RomaPass jest chwilowo zawieszona, nie wyjaśniają, domyślam się tylko, że zawiesili ją na czas trwającej do 28 lipca wystawy. Musi Pani zaplanować wejście w innym dniu niż poniedziałek. Aby dokonać rezerwacji, musi Pani wysłać email na adres podany w poniższej informacji

   For reservations to the Borghese Gallery and/or Domus Romane/Palazzo Valentini, please call +39 06 32810 (open Monday to Friday, 9:00 am to 6:00 pm – Saturdays, 9:00 am to 1:00 pm) or send an email to romapass@tosc.it. The booking fee is free.
   Bookings can be made directly from the visitor’s home country, even before purchasing the card.
   For reservations by email, booking confirmations will be provided within 48 hours.
   It is highly recommended to book at least 10 days in advance.

   Jeśli chodzi o Koloseum, pierwszym wejściem jest Koloseum, jeśli ma Pani rezerwację on line, a musi, jeżeli planuje wejście z Roma Passs. Od wiosny tego roku są zmiany procedury wejścia, a moi czytelnicy to potwierdzili. Przy rezerwacji musi Pani wybrać opcje wejścia do Koloseum z Roma Pass i jeśli wejście jest planowane jako darmowe, zapłaci Pani €2 za rezerwację. Forum Romanum i Palatyn może Pani zwiedzić dopiero po wizycie w Koloseum. Pozdrawiam.

 11. Kasia

  Zarezerwowałam galerię Borghese na tosc.it wczoraj wieczorem. Nie przyszło jeszcze żadne potwierdzenie. Czy długo się czeka na maila? Jadę w dniach bezpłatnych wstępów. Do Borgiów 2+2 Euro za rezerwacje i serwis. Będzie też Collosseum bezpłatnie. Czytam, że wejście tylko z rezerwacją ale w ten dzień nie ma przedsprzedaży. Czy ktoś mi może objaśnić jak wygląda wejście do Collosseum w pierwszą niedziele miesiąca? Jeszcze bezpłatnie ma być Narodowe Muzeum Etruskie, to z willą zwaną Poniatowski. Tutaj nic nie mogę znaleźć, jeśli chodzi o rezerwacje. Czy jest to mocno oblegane muzeum w listopadzie?

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Normalnie potwierdzenie powinno dotrzeć w ciągu kilku minut. Czy sprawdziła Pani spam i czy ma potwierdzenie płatności. W razie problemów trzeba się z nimi skontaktować. Proszę nie czytać przypadkowych stron, bo wiele bzdur wypisują w sieci. Żadna rezerwacja w dniu darmowych wejść do Koloseum. Trzeba ustawić się w kolejce i czekać, a im wcześniej, tym lepiej. Wszystkie muzea państwowe są bezpłatne w pierwszą niedzielę miesiąca do końca roku, ale za wyjątkiem Galerii Borghese nikt nie wymaga rezerwacji, trzeba stanąć w kolejce po bilet. W nowym roku zobaczymy, co będzie, ponieważ zmienił się minister kultury i na pewno anuluje decyzje swojego poprzednika, nawet jeśli słuszne, tak to działa, chora polityka, inaczej tego nie można nazwać. Kolejki są w darmowe dni, najlepiej wejść w porze obiadowej. Może Pani jeszcze zobaczyć Narodową Galerię Sztuki Współczesnej, Palazzo Barberini czy Museo Nazionale Romano. Pozdrawiam.

 12. Borek

  cZY dziennikarze mają jakieś zniżki przy wejściu do muzeów? Tak jest w wielu europejskich miastach, w Rzymie nie byłam. E. Borek

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Pani Elu,
   To zależy od obiektu, na przykład do Galerii Borghese czy Muzeów Kapitolińskich wejdzie Pani za darmo z aktualną legitymacją dziennikarską, na tymczasowe wystawy dają bilet zniżkowy. Proszę sprawdzać bespośrednio strony muzeów, wiele z nich ma również wersję angielską. Pozdrawiam serdecznie.

 13. Katatrzyna

  Tosc.it przekierowało na evetimticketone.it i tam kupiłam wejściówkę za 4 Euro. Nie dostałam żadnego potwierdzenia. Po kilku tygodniach pisania maili do ściany otrzymałam odpowiedz. Byłam, zwiedziłam i polecam. Wspaniałe wnętrza i mistrzostwo rzeźb Berniniego sprawia, że to punkt przymusowy w Rzymie.

 14. Waldemar

  Dzień dobry, jestem nauczycielem historii i według Ministerstwa Kultury Włoch, mam darmowe wejścia do Galerii Borghese i Collosseum, trzeba jednak zrobić za 2 euro rezerwacje na dany dzień. Jest jednak problem, bo nie ma w zakupie online opcji samej rezerwacji daty wejścia z biletem darmowym, jest tylko za 2 euro bilet dla młodzieży, co mam zrobić żeby tą sprawę załatwić. Pozdrawiam. Waldemar

  • voiceofr

   Dobry wieczór,
   Proszę wysłać wiadomość na info@tosc.it. To oficjalny sprzedawca biletów wstępu. Rzeczywiście nie ma takiej opcji. Nie wiem, czy może Pan zarezerwować bilet, korzystając z opcji dla młodzieży, ale coś Pan musi zarezerwować, ponieważ mają całkowitą rezerwację biletów on-line z wybraną godziną wejścia. Pozdrawiam.

 15. ZDZISLAWA KRASUCKA

  Dzień dobry Pani;dziękuję za tytaniczną pracę włożoną w pisanie tego bloga.Bardzo dużo czerpię z niego, przygotowując się do zwiedzania Rzymu w dniach 1.04-6.04 2020.Chciałabym prosić o pomoc,jeśli to możliwe,w odpowiedzi na pytanie,do którego z muzeów mogłabym wejść za darmo w tym czasie.Szczególnie interesuje mnie GALERIA BORGHESE.Dodam,że nie będę miała ROMAPASS.Z góry dziękuję za pomoc;ZDZISŁAWA.

  • voiceofr

   Dobry wieczór,
   W pierwszą niedzielę miesiąca, czyli 5 kwietnia, w Niedzielę Palmową, będzie wstęp wolny do wszystkich muzeów, i państwowych, i miejskich. Polecam Koloseum i Forum Romanum, Muzea Kapitolińskie, Hale Trajana, a także Gallerię Borghese, która jako jedyna wymaga rezerwacji- w pozostałych miejscach trzeba się jak najwcześniej ustawić w kolejkę. Podaję Pani link do stony zakupu biletów, bo chociaż bilet darmowy, to trzeba go zarezerwować on-line i zapłacić 2 euro- koszt rezerwacji. https://www.tosc.it/tickets.htm?affiliate=T2C&sort_by=event_datum&sort_direction=asc&fun=erdetail&doc=erdetaila&erid=912678. Proszę sprawdzać codziennie tę stronę, ponieważ lada moment wpuszczą bilety na kwiecień, a te darmowe znikają w mgnieniu oka.
   Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę udanego pobytu w pięknym Rzymie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *