Taras widokowy w Rinascente

posted in: Punkty widokowe Rzymu | 2

Rinascente – kwietniowy, sobotni wieczór tuż przed dwudziestą. Sporo miejscowych fotografujących lub konsumujących. Fantastyczne widoki, w oddali kopuła Bazyliki św. Piotra, w pobliżu majsterszyk Borrominiego – iglica kościoła Sant’Andrea delle Fratte, rzymskie dachy otulone słońcem.

 

Rinascente – widok na iglicę kościoła SantAndrea delle Fratte

 

A po drugiej stronie łomoczące flagi pałacu prezydenckiego na Kwirynale. 

 

Rinascente – w tle siedziba prezydenta na Kwirynale

 

Skusicie się na takie widoki?

 

Wystarczy wjechać na ostatnie piętro Rinascente przy Via del Tritone, 61, a potem schodami w górę. Idealne miejsce na sierpniowe wieczory.

2 Responses

 1. Joanna

  Witam, moje pytanie nie będzie związane z tym postem, ale chciałabym zapytać o bezpieczeństwo w Rzymie. Przylatujemy do Rzymu w przyszłym tygodniu. Nie będzie to nasz pierwsza wizyta w Rzymie, ale kiedyś nie miałam żadnych obaw. Teraz w związku z wielokulturowością czuje wewnętrzny niepokój 🙁
  Nasz hotel znajduje się na Via Cairoli w okolicach Dworca Termini. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Jak zawsze trzeba uważać w środkach transportu na kieszonkowców, w parkach i po zmroku, zwłaszcza przy powrocie do Państwa hotelu, który mieści się na Eskwilinie, a to niestety nie jest zbyt bezpieczna okolica nawet w ciągu dnia, więc proszę zachować szczególną ostrożność właśnie tam, nie chodzić w pojedynkę, nie wybierać pieniędzy z bankomatu i nie wracać piechotą po północy. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *