Nowa turystyczna atrakcja wewnątrz Koloseum

posted in: Koloseum, Wiadomości z Rzymu | 17

Wczoraj włoski minister kultury Dario Franceschini zainicjował nową trasę wewnątrz Koloseum. Po 40 latach attyka będzie dostępna dla zwiedzających od 1 listopada 2017.

 

Attyka, czyli najwyższy pierścień Koloseum wznosi się na wysokości 40 metrów w stosunku do areny i sam widok zapiera dech w piersiach. Obejmuje ona IV poziom przeznaczony dla drobnych handlarzy i drobnomieszczaństwa oraz V poziom przeznaczony dla plebsu. 

 

Koloseum

 

Koloseum już wcześniej udostępniło zwiedzającym podziemia z celami gladiatorów oraz poziom trzeciego pierścienia. To właśnie stąd wyruszy nowa trasa jedyną zachowaną w całości galerią mieszczącą się między II a III poziomem.

 

Attykę będzie można zwiedzać w grupach max. 25-osobowych, to ze względu na bezpieczeństwo. Nie jest wliczona w cenę biletu wstępu do Koloseum. Prawdopodobnie będzie to €9 dodane do €12 standardowego wejścia. Rezerwacja biletów wkrótce na www.coopculture.it.

 

Minister Franceschini dodał też, że właśnie podpisano projekt na pokrycie areny i to będzie ostatni etap restauracji przywracający piękno temu zabytkowi. 

 

 

17 Responses

 1. Agata

  Mam prośbę o rozwianie moich wątpliwości: czy Koloseum jest czynne 1 maja? (Interesuje mnie zwłaszcza 1 maja 2018).

 2. Grażyna

  Witam, czy ma Pani może informacje o sprzedaży biletów Coloseum by night w 2019 roku? Na stronie Coopoculture nie można jeszcze nic zarezerwować…. Bardzo dziękuję, za informację

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   Luna al Colosseo w ubiegłym roku rozpoczęła się 14 maja. Jeszcze troszkę za wcześnie na sprzedaż w 2019, ale proszę śledzić stronę Coopculture, ponieważ jest to oficjalna autoryzowana strona, która sprzedaje bilety do Koloseum i jako pierwsza umieszcza wszystkie nowości. Pozdrawiam.

 3. Piotr

  Dzień dobry,
  znalazłem informację, że nauczycielom szkół państwowych z EU przysługuje zniżka na bilet do Koloseum. Czy dotyczy to również nauczycieli akademickich i czy wystarczy tu legitymacja pracownika?

  • Voice of Rome

   Dzień dobry Panie Piotrze,
   Tak, ale nie wszyscy nauczyciele akademiccy – dotyczy to architektury, historii sztuki, archeologii, filologii klasycznej, konserwacji zabytków.
   Teachers and students of architecture, conservation of cultural assets, learning sciences and degree courses in literature with archeology or art-history subject areas in the universities and art academies and enrolled in the respective improving schools, specialist studies and phd’s of the above-mentioned courses of every member state of the european union. the ticket is released to the students by showing a certificate of registration in the current academic year;
   Podam Panu oficjalną stronę Koloseum, proszę wysłać im mail, wtedy będzie miał Pan pewność, czy może skorzystać z takiej możliwości. https://parcocolosseo.it/en/info-and-contacts/
   Pozdrawiam serdecznie.

   • Piotr

    Dzień dobry,
    z podanego przez Panią maila nie uzyskałem odpowiedzi. A w zasadzie uzyskałem, że informacja jest na stronie internetowej.

    • Voice of Rome

     Dobry wieczór,
     Przykro mi tym bardziej, że jest to oficjalna strona Koloseum, a do profesjonalizmu w obsłudze klienta daleko.
     Na stronie jest informacja, że tylko nauczyciele akademiccy i jeśli się nie mylę tylko doktoranci wykładający architekturę, historię sztuki, archeologię, filologię klasycznej i konserwację zabytków mogą wejść ze zniżką.

 4. Piotr

  Dzień dobry,
  Czy opłata “mandatory assistance service during the tour € 2,00” dotyczy wszystkich biletów? Jeśli wszystkich, to standardowy bilet do Koloseum kosztuje nie 12 a 14 euro.

  • Voice of Rome

   Dobry wieczór,
   Jak sam Pan widzi, mandatory assistance service – czyli opłata za obsługę i nie wszystkich biletów, a tylko tych sprzedawanych drogą internetową. Nie chce Pan tracić czasu w kolejce i płacić €12, więc jest możliwość rezerwacji on-line, a to dodatkowa płatna usługa. Sprzedażą biletów do Koloseum zajmuje się Coopculture – zewnętrzna instytucja i jest oczywiste, że pobiera opłatę za zlecenie. Nie widzę w tym nic dziwnego.

   • Piotr

    To chyba jest opłata dla grup wchodzących z własnym przewodnikiem. To co Pani mówi, to raczej reservation fee.
    Mam jeszcze inne pytania:
    1. Jak wygląda zakup darmowego biletu dla dziecka on-line? Chyba nie ma takiej opcji przez Internet. Czy dostanę taki bilet na określoną godzinę jak podejdę do kasy, jeśli mam zakupiony bilet normalny?
    2. Czy rzeczywiście nie wolno wchodzić z butelką wody?
    3. Czy wejdę z plecakiem, z którym zwiedzam i noszę prowiant, picie i dodatkowe ubranie dla rodziny?

    • Voice of Rome

     Dobry wieczór,
     Nie, opłata jest jednakowa dla wszystkich, zarówno grup z przewodnikiem, jak i turystów indywidualnych, ale wpuszczają do systemu cenę zawierającą opłatę rezerwacyjną, czyli €14 lub €4 zniżkowy bilet.
     1. Kiedyś była taka opcja on-line, obecnie nie ma. Można poprosić o bilet w kasie na określoną godzinę i niestety potrącą €2 i mam ndzieję, że to funkcjonuje. Powinien Pan taki bilet otrzymać, bo bilety gratis przysługują dzieciom i młodzieży do 18 roku życia i przecież nikt nie zostawi dziecka bez opieki. Niestety ludzie mi piszą, że ostatnimi czasu panuje bałagan, więc sama jako matka chyba wolałabym kupić zniżkowy bilet – koszt €4 z rezerwacją (tylko €2 różnicy) i mieć święty spokój.
     2. Nie wolno wnosić płynów, butelek, podobnie jest w Muzeach Watykańskich. Restrykcje te wprowadzono od ostatniego jubileuszu. Wewnątrz Koloseum jest bar, można kupić wodę, natomiast dobrze mieć ze sobą puste małe butelki w plecaku, ponieważ na terenie Forum Romanum czy Palatynu są fontanny z wodą pitną – tzw. nasoni, których pełno w Rzymie i to jest dobrodziejstwo natury, doceniane zwłaszcza podczas upałów.
     3. Tak, dopuszczane są małe i średnie plecaki, duże nie.

 5. Aleksandra

  Jak to jest z biletami ulgowymi od 18 do 25 r.ż.? Skończyłam 25 lat w marcu 2019 i zastanawiam się czy ta zniżka mnie obowiązuje?
  Pozdrawiam

  • Voice of Rome

   Niestety, już Pani nie dotyczy, górną granicą jest data urodzin. Pozdrawiam.

 6. Bogusia

  Dzień Dobry,
  Bardzo się cieszę, że trafiłam na Pani stronę i dziękuję za nią – w przyszłym tygodniu jadę do Rzymu i myślę, że ta podróż dzięki Pani wiedzy i radom będzie wyglądała zupełnie inaczej niż wcześniej myślałam.
  Mam do Pani jedno pytanie dot. vouchera do Koloseum – zakup on-line. Nie otrzymałam na e-mail żadnej informacji z Koloseum. Przy zakupie w pewnym momencie na ekranie pojawiło się okno “Conferma ordine” jest też tam tajemniczy nr “PNR” – czy to jest ten mój voucher i PNR jest moim nr zamówienia które mam przedstawić w kasie Koloseum?
  Bardzo dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

  • Voice of Rome

   Dzień dobry,
   PNR to kod rezerwacji, taki sam, jaki przydzielają Pani linie lotnicze. Voucher pokaże Pani ochronie, nie musi już Pani stać w kolejce, a w kasach Prenotati wymienią go Pani na bilet. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *