Replika Kaplicy Sykstyńskiej w Meksyku

posted in: Wiadomości z Rzymu | 2

W stolicy Meksyku za zgodą Watykanu postała replika Kaplicy Sykstyńskiej – najwspanialszego dzieła malarskiego, jakie kiedykolwiek ujrzał świat. Wykonał ją reżyser i producent Gabriel Barumen. I choć nie zastąpi oryginału, to determinacja artystów godna podziwu.

 

Replika Kaplicy Sykstyńskiej – foto FB Romell Barrera

 

Realizacja projektu trwała 2,5 roku. Zapachy, dźwięki, oświetlenie – wszystko łudząco przypomina oryginał.

 

Wykonano 2 miliony zdjęć podczas 170 nocy. Zaangażowało się 80 artystów, a także kowale, stolarze, pracujący nad posadzką, a efekt piorunujący. Ma 22 metry wysokości, 67 metrów długości i 22 metry szerokości i zajmuje powierzchnię 510 metrów kwadratowych.

 

Kopia Kaplicy Sykstyńskiej  jest prezentowana w stolicy Meksyku do końca sierpnia obok Pomnika Rewolucji, ale już i inne państwa upominają się o nią.

 

Kaplicę Sykstyńską – tę watykańską koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy, jest to niezapomniane przeżycie, choć okupione zmęczeniem, zanim przemierzymy sale Muzeów Watykańskich i dotrzemy do jej progów. 

 

Źródło: dziennik ‘La Repubblica’

2 Responses

  1. Asia

    Znów będę miała szczęście odwiedzić Wieczne Miasto i chciałabym zapytać o coś w temacie komunikacji miejskiej ale żeby nie rozpisywać się w tym miejscu to jest możliwość skontaktowania się z Panią przez email? Byłabym bardzo wdzięczna za podanie adresu bo nie mogę go znaleźć na stronie. Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *