Ciało Ojca Pio w Rzymie i Watykanie – program wizyty

Na specjalną prośbę papieża Franciszka do Rzymu i Watykanu zostanie przetransportowana trumna z ciałem Ojca Pio. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń Jubileuszu Miłosierdzia. Dziś biuro prasowe sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo opublikowało szczegółowy program wizyty.

 

Trumna z doczesnymi szczątkami świętego opuści San Giovanni Rotondo 3 lutego, po uroczystej mszy o 7.30. O 15.00 zostanie uroczyście powitana w rzymskiej bazylice San Lorenzo al Verano (św. Wawrzyńca za Murami) wraz z ciałem innego świętego, również kapucyna – Leopolda Mandica sprowadzonym z Padwy na tę okoliczność. O 18.00 – msza, a o 20.30 wieczorne czuwanie.

4 lutegoSan Lorenzo fuori le Mura –  msze o 7.30, 11.30 i 18.00, o 20.30 – liturgia pokutna.

San Salvatore in Lauro  Wieczorem relikwie obu świętych zostana przetransportowane do rzymskiego sanktuarium Ojca Pio, 22.00 msza, a po niej nocne czuwanie.

 

San Lorenzo fuori Le Mura

 

5 lutegoSan Salvatore in Lauro. O 14.00 msza, po niej o 16.00 procesja z relikwiami świętych do Bazyliki św. Piotra.

 

San Salvatore in Lauro
San Salvatore in Lauro

 

6 lutego – 12.00 – audiencja papieska dla wszystkich Grup Modlitwy Ojca Pio, pracowników Casa Sollievo della Sofferenza – szpitala w San Giovanni Rotondo, który powołał do życia kapucyn z Pietralciny, a także wiernych z Archidiecezji Manfredonia-Vieste-San Giovanni Rotondo. O 14.00 wystawienie ciała Ojca Pio i Leopolda Mandica w Bazylice św. Piotra przed konfesją św. Piotra.

 

7-8-9 lutego – adoracja wiernych

 

9 lutego – msza papieska w obecności ojców kapucynów z całego świata.

 

Watykan

 

10 lutego – punkt kulminacyjny, obchody Środy Popielcowej, we mszy o godz. 17.00 weźmie udział ponad tysiąc misjonarzy Miłosierdzia z całego świata.

 

11 lutego – trumna z ciałem Ojca Pio opuści włoską stolicę i podąży do Pietralciny. Będzie to powrót do miejsca narodzin świętego po stu latach (Ojciec Pio opuścił Pietralcinę dokładnie 17 lutego 1916 roku). W Piana Romana odbędzie się uroczyste powitanie o 15.00. Następnie trumna zostanie przewieziona do kościoła Świętej Rodziny, w którym pozostanie aż do 14 lutego, kiedy to Ojca Pio powita Foggia (msza o 15.30 w kościele klasztornym św. Anny), po niej powróci do sanktuarium w San Giovanni Rotondo.

 

 

 

5 Responses

 1. renne

  Wielkie wydarzenie, choć droga Ojca Pio do świętości nie była łatwa….

  • Voice of Rome

   Masz rację, jednak wielu mieszkańców i San Giovanni Rotondo, i tu na miejscu ma mieszane uczucia, czy ciało Ojca Pio powinno opuszczać miejsce spoczynku.

 2. Joanna

  Dzięki informacjom odkrytym na tej stronie mogłam uczestniczyć w naprawdę pięknym wydarzeniu, jakim było powitanie św Ojca Pio oraz św Leopolda w kościele San Salvatore in Lauro.
  Bardzo dziękuję za umożliwienie mi przeżycia tej wspaniałej chwili.
  Wszystkim, którzy odwiedzają Rzym, polecam gorąco tę stronę. Jest tu wiele bardzo ciekawych i przede wszystkim bieżących informacji, które w dużym stopniu wzbogacają wiedzę wyczytaną w powszechnie dostępnych przewodnikach.

  • Voice of Rome

   Pani Joasiu,
   Dziękuję ślicznie za komentarz. Cieszę się, że mogła Pani uczestniczyć w tych uroczystościach, bo to było wielkie wydarzenie, ponad 500 tys. osób w Rzymie, sama się wybierałam, ale choroba pokrzyżowała mi plany. Tym bardziej cieszę się, że chociaż troszeczkę pomogłam Pani. Pozdrawiam serdecznie.

 3. Maksymilian

  W ogóle nie wierzcie tym, co mówią, że to tylko kawałek wosku, a twarz to silikonowa maska, bo przy tak częstym naświetlaniu te szklanej trumnysilikon i wosk już dawno by się stopiły, a ciemne ubrania i szkło przepuszczają światło, więc stałoby się to jeszcze szybciej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *